Özgürlüğün Sesi Köln'de açılıyor

Köln ve yakınlarında yaşayan arkadaşlara davet.
22 ve 23 Ekim'de sergimizin açılışında ve panelde buluşmak söyleşmek dilegiyle...

Bizi davet eden ve emegi geçen kurumlara teşekkür ediyoruz.
Ayrıntılı bilgiler afişlerdedir .

Sergi hakkında bilgi:
Sergiyi, uzun yıllardır tutuklu ve hükümlülerle dayanışan, onların içeride zor koşullarda ürettikleri eserleri görünür kılmaya çalışan Görülmüştür Kolektifi ve objektiflerini sosyal sorunlara çevirmeleriyle tanınan fotoğrafçılardan oluşan Redfotoğraf Grubu gerçekleştiriyor.

Bu proje kapsamında binbir güçlüğü aşarak içlerinde yazar ve şairlerin de yer aldığı 50 mahpus ile farklı coğrafyalarda yaşayan 50 fotoğrafçının özgürlük imgelerinin buluşması sağlandı..

Sergi düzenleyicilerden Adil Okay çalışmalarını şöyle özetliyor. “… Farklı hapishanelerde kalan 50 mahpusa mektup yazdık. Özgürlük temalı yazı istediğimizi ifade eden mektupların bazıları mahpuslara ulaşamadan kayboldu, ulaşanlara verilen yanıtların birçoğunu da kimliği bilinmeyen virüsler yok etti. Yanıt alamadığımız tutsaklara faks çektik. Bazılarının aile bireylerine ulaşıp mesaj ilettik. Ve nihayet bir yıllık uğraştan sonra Redfotoğraf Grubundan, Görülmüştür Kolektifinden ve tutsak yakınlarından bir grubun özverili, sabırlı çalışması sonuç verdi. 50 tutsağın daha önce yayımlanmamış, özgün özgürlük betimlemesini bir araya getirdik.”
Özcan Yaman

İlişkili İçerik