Sergimizde Yer Alan Bir Tutsaktan Teşekkür Mesajı

04.02.2016  

Merhaba;

Öncelikle Görülmüştür Ekibi’ne ve Redfotoğraf Grubu’na sonsuz ve sınırsız teşekkürler. Zor bir projeyi büyük bir emek ve sabırla başardınız. Kolektif emeğin ve paylaşımın gücünün büyüklüğü bu olsa gerek.

Canan Mengün hem geniş bir mektup yazdı hem de kitapçığı yolladı. Tek kelimeyle harika olmuş. Fotoğraflarına baktım ve fotoğraf yorumlarını okudum. Ne kadar da canlıydılar! İmkansızı başarmak böyle bir şeydir işte. Onca fotoğrafçının biraraya gelmesi, ayrı ayrı cezaevlerine ulaşmak, onca badirelerden sonra ortaya  çıkan eserleri sergilemek ve ürüne dönüştürmek...

Tek kelimeyle harikasınız...

Emeği geçen her arkadaşı ayrı ayrı kucaklamak ve o güzel dost yürekleri öpmek isterim. Sen bizlerin yerine bunu yaparsın, biliyorum.

Sevgili Dostum;

Yıllardır bu konularda öncülük yapıyorsun. Zamanın her anında yanımızdasın. Bizleri dinleyensin. Şiir, roman ve öykülerimizi okuyorsun. Bizleri her daim soran ve ailelerimize ulaşansın. Dışarı ve içeri arasında çok yönlü köprüler oluşturup, örensin. Ve daha nice emeklerinle bizlerlesin. Güzel bir devrimci ve içeriyi unutmayan hakiki bir devrimci dostu ve yoldaşısın.

Hepsi için, hepimiz adına teşekkürler sana.

Tülin ve fotoğrafçı dostum Canan’a da ayrıca teşekkürler.

Hepinize selam olsun.

Bejdar Ro Amed

F Tipi Kapalı Cezaevi

Hacılar-KIRIKKALE

İlişkili İçerik