"Sessiniz, nefessiniz sevgili arkadaşlar! İyi ki varsınız! "

 

"Sessiniz, nefessiniz sevgili arkadaşlar! İyi ki varsınız! Gayretli çalışmalarınız, karanlıktan şikayet etmek yerine kalkıp bir mum yakanın eylemi kadar anlamlıdır. Varlığınızı hissediyoruz tüm bilincimiz ve kalbimizle. Aydınlık kimsenin tek başına yakıp da taşımayacağı kadar ağır bir meşaledir. Sizin eyleminizin de anlamı buradadır."

İbrahim ŞAHİN. 2 Nolu F Tipi Hapishane C-İ-124. TEKİRDAĞ

***

22.02.2023

Sevgili Adil Hocam ve Görülmüştür Kolektifi Bileşenleri,

Hepinize sevgiler ve selamlarımı gönderiyorum.

Gerçekleştirmek istediğiniz sergi daveti için teşekkür ederim. Katılım davetiyenizi aldım.

Bu arada ben de Karmati İsyanı (Abbasi Dönemi’nde) ile ilgili araştırmamı bitirmek üzereydim. Bitirdim. Tam sergiye katılım için kalemi elime aldım ki kalbimizi yerinden sökecek denli ağır sonuçlar getiren deprem haberini aldık. Çıldırmak ile çırpınmak hallerinde geçirdik günleri. Haftada bir kere 10 dakikalık telefon görüşmesinden de öğrendik ki herkeste vaziyet aynıymış. Bir de ben Samandağlı bir arkadaşımla beraber aynı hücrede kalıyorum: Bu durumda metanetin büyüğü bana kaldı.

Senin de Antakya’yla özel bir bağın olduğunu biliyorum Adil hocam; zannediyorum orada akrabaların da vardı. Bunca acı içinde ben gene de tüm kalbimle onların iyi olmasını dilerim.

Sevgili Arkadaşlar; Deprem sonrası bu hengamede sergi açma koşulunuz hala mümkün mü, emin olamadım. Gene de bu ihtimali düşünerek katılım için ekteki şiirler ve “İçimin Sözlüğü” çalışmalarımla davetinize cevap vermek istedim. Eğer katılımda bir sınırlama olacaksa tercihi size bırakıyorum.

Sessiniz, nefessiniz sevgili arkadaşlar! İyi ki varsınız! Gayretli çalışmalarınız, karanlıktan şikayet etmek yerine kalkıp bir mum yakanın eylemi kadar anlamlıdır. Varlığınızı hissediyoruz tüm bilincimiz ve kalbimizle. Aydınlık kimsenin tek başına yakıp da taşımayacağı kadar ağır bir meşaledir. Sizin eyleminizin de anlamı buradadır.

Ben tekrardan teşekkür ve başarılar dileklerimi gönderiyorum.

Yollarınız Tükenmesin!

                Sevgilerimle.

Not: Mektup 4 (Dört) sayfadır.

 

İbrahim ŞAHİN

2 Nolu F Tipi Hapishane C-İ-124

TEKİRDAĞ