"Siz dostlarımızın gönderdiği kitapları 'hediye' olarak almak güzel bir duygu"

« Çeyrek asrı bulan hapisliğimin son bir yılı boyunca yılbaşı, dini bayramlar ve doğum günümde onlarca kitabı 'zorunlu hediye' olarak almama vesile oldu suyun başını tutanlar! Siz sevdiklerimzin, dostlarımızın gönderdiği bütün kitapları 'hediye' olarak almak kuşkusuz güzel bir duygu

Resul Kocatürk

F-Tipi Cezavi  B-10  Hacılar  - KIRIKKALE         

***

            Adil Hocam Merhaba.

            Şeker bayramı vesilesiyle gönderdiğin 'şeker gibi' hediyeleri aldık(!) Çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız!

            Yaşamım boyunca 'hediye' olarak kitap almışlığım muhakkak oldu, fakat çeyrek asrı bulan hapisliğimin son bir yılı boyunca yılbaşı, dini bayramlar ve doğum günümde onlarca kitabı 'zorunlu hediye' olarak almama vesile oldu suyun başını tutanlar! Siz sevdiklerimzin, dostlarımızın gönderdiği bütün kitapları 'hediye' olarak almak kuşkusuz güzel bir duygu. Ama bir taraftan da hediyenin suyunu çıkardılar. Kötü emellerine alet ettiler' demekten de kendimi alamıyorum! Biliyorsun! Gölgelerinden korkanlar bir yolunu bulur, okumanın, öğrenmenin önü keserler. Bu mekanlarda da okumayı, bilgi edinmeyi ve öğrenmeyi engellemenin adı 'hediye kitap' oldu diyeyim özetle.

            Bu arada, kesin olmamakla birlikte bundanböyle 'hediye' uygulamasından vazgeçtiklerini söylüyorlar. Dediklerine inanılırsa, gelecek olan kitapları, "bandrollü olmak kaydıyla" zaman sınırlaması olmaksızın vereceklerini söylüyorlar. Tabi, fiili olarak uygulamayı görmedikten sonra, sözün bir anlam ifade etmediğini bu mekanlarda yeterince tecrübe etmiş bulunuyorum (!) Umarım dedikleri gibi yaparlar!

            İzmir serginiz için şimdiden başarılar diliyorum. Eminim görkemli olacaktır. Gerçi bir şeilde orada aranızda olacağız nasılsa!

            Özgür günlerde görüşmek üzere umutla, dirençle ve sağlıcakla kalın. Sevgili Tülin arkadaşımıza ve Öykü canımıza en içten sevgiler gönderiyorum.

            Sevgiler, Selamlar

            Resul Kocatürk

 

 

 

 

İlişkili İçerik