Sürgüne Gönderilen Sinan Bülbül’den faks geldi

2 No'ludan 1 No'luya getirildiğimizde İçeriden Dışarı – Dışarıdan İçeri Fotoğraf Köprüsü 55 Fotoğrafçı – 55 Mahpus adlı iki adet kitapçık vardı, üç dört cezaevi dolaştım, alınmadı ama burada bir sürü gerekçeyle verilmedi, her iki kitapçığı alabilmek için İnfaz Hâkimliği ’ne itirazda bulundum, sonuç henüz belli olmamış. Sanat – edebiyat çalışması içerikli bir kitapçığın başına demek böylesi şeyler de J gelecekmiş!

Sinan BÜLBÜL

1 No’lu L Tipi Cezaevi   C-14. Oda

Maltepe/İSTANBUL

***

Merhaba Adil Arkadaş;

Selamlar, saygılar

Bana gönderdiğin mektup ve öykülerimi almıştım. 2 Nisan 2018 tarihinde Maltepe 2 No’lu L Tipi Cezaevinden, Maltepe 1 No’lu L Tipi Cezaevine sürgün olduk, oldum. Bu nedenle sana-sizlere geç yazıyorum, yazdım.

Şuan Maltepe 1 No’lu L Tipi Cezaevindeyim. Durumum son derece iyidir, iyi olmak için bir sürü nedenimiz var. Baksana neredeyse yılda bir kez olmak üzere hapishane dolaşıyoruz. Hem de hiçbir masraf yapmadan! Yaşam gürül gürül akıyor, o yüzden ne OHAL ne de KHK ‘ları takmıyoruz çünkü yaşam – yaşamın akışı bambaşkadır.

Senden istediğim iki adet kitap vardı ikisini de aldım. Kadıköy’den Nil (Nazan) yollamıştı. Nil ‘e teşekkür mektubunu göndermiştim, herhalde almıştır. Yine Hatay ‘dan dan kadın yazarların gönderdikleri kitaplar vardı, onları da aldım. Kitapları İnfaz Hâkimliği’ ne yaptığımız başvuru üzerine aldım. Kitapları bu yolla ancak alabiliyoruz. Sana sonra İnfaz Hâkimliği’ ne yaptığımız itiraz başvuru evraklarını mektupla göndereceğim.

2 No'ludan 1 No'luya getirildiğimizde "İçeriden Dışarı – Dışarıdan İçeri Fotoğraf Köprüsü 55 Fotoğrafçı – 55 Mahpus" adlı iki adet kitapçık vardı, üç dört cezaevi dolaştım, alınmadı ama burada bir sürü gerekçeyle verilmedi, her iki kitapçığı alabilmek için İnfaz Hâkimliği ’ne itirazda bulundum, sonuç henüz belli olmamış. Sanat – edebiyat çalışması içerikli bir kitapçığın başına demek böylesi şeyler de J gelecekmiş!

Sizlerin durumu nasıl? , her açıdan iyi olmanı –zı- diliyorum. Ben de iyiyim. Yaz mevsimine girdik sayılır, havalar ısınıyor, ısınacak, memleket büyük ihtimalle rengârenk çiçek açacağa benziyor. Bende merakla bunu bekliyorum, çiçekler açarsa daha rahat oluruz artık.

Yazılar için teşekkürler. Bayağı güzel olmuştu. Burada fırsat bulursam yeni denemeler yazar, gönderirim. Şu anda Hermann BROCH ‘un ‘’Vergilius ‘un Ölümü ‘’ adlı kitabı elimde, okuyorum. Oldukça kaliteli bir kitap.

Sana geç yazdım. Kusuruma bakmayın. Daha sonra yazarım. Şahsında Tülin yengemi ve öykü ‘ye selam eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Görüşmek ve sohbet etmek umuduyla…

10 Mayıs 2018

Sinan BÜLBÜL                                                                                                      

1 No’lu L Tipi Cezaevi   C-14. Oda                                                                                                            

Maltepe/İSTANBUL

İlişkili İçerik