Sinan Bülbül

Hapiste 30 yılını dolduran yazar Sinan Bülbül'den mektup var

“Normalde yasalar gereği otuz (30) yıl bittikten sonra tahliye edilmesi gerekir, ama burası farklı. Cezam sonbaharda bitmiş olacak, buna dair hiç umutlu değilim. Yine de bekleyip görmemiz gerek. Otuzuncu yılıma girdim. Cezamın bitimine beş (5) ay kaldı. Bakalım ne olacak? “

Sinan BÜLBÜL

1 Nolu L Tipi Hapishane A-5 Koğuş

Maltepe/İSTANBUL

 

 

Merhaba Adil Abi,

"Gezi Parkı Çocukları" her yerde serbest Maltepe T Tipi cezaevinde yasak

“29 Mart 2020 Cuma günü adıma dört (4)  adet kitap göndermişti. O kitaplardan Taner Özek’in “Gezi Parkı Çocukları” adlı kitap ise yasak diye Eğitim Birimince tarafıma verilmedi.”

Sinan Bülbül

1 No’lu L Tipi Cezaevi Maltepe / İstanbul

***

9 Haziran 2020 Salı

Merhaba Adil Arkadaş,

Selamlar saygılar.

Tutsak yazardan Yeni Yıl Dilekleri

“2020 yılı için belirttiğiniz temenniler tümümüzün ortak umut ve beklentilerdir. Bende şahsında Görülmüştür ekibinin şimdiden yeni yılını kutlar yeni yılda beklentilerinizin gerçekleşeceği bir yıl olmasını diliyorum, aynı zamanda sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunuyorum.”

Sinan BÜLBÜL

1.Nolu L Tipi Cezaevi  C-14 Koğuşu

MALTEPE / İSTANBUL

25 Aralık 2019
 

25 Aralık 2019 Akşamı

Merhaba

Selamlar Saygılar.

Sinan Bülbül Kanser olan tutsak Fatma Özbay'ın durumunun kötü olduğunu yazmış

“Mektupta tutsak bir arkadaşımızın kimyasal tedavi ve Radyoterapi tedavisi gördüğünü, son durumunun nasıl olduğunu bilmediğimi yazmıştım. Arkadaşın ismi Fatma ÖZBAY'dır. Erzurum E Tipi Cezaevinde kalıyor. Uzun yıllardır cezaevinde, dolayısıyla uzun yıllardır cezaevinde kalmanın getirdiği birçok sağlık problemlerinin olması bizi oldukça üzüyor. Konu hakkında birkaç yere daha yazdım, bu konu da bir duyarlılık gelişirse belki olumlu bir netice alınır.”

Sinan BÜLBÜL

1 NOLU L TİPİ CEZAEVİ  C-14

Sürgüne Gönderilen Sinan Bülbül’den faks geldi

2 No'ludan 1 No'luya getirildiğimizde İçeriden Dışarı – Dışarıdan İçeri Fotoğraf Köprüsü 55 Fotoğrafçı – 55 Mahpus adlı iki adet kitapçık vardı, üç dört cezaevi dolaştım, alınmadı ama burada bir sürü gerekçeyle verilmedi, her iki kitapçığı alabilmek için İnfaz Hâkimliği ’ne itirazda bulundum, sonuç henüz belli olmamış. Sanat – edebiyat çalışması içerikli bir kitapçığın başına demek böylesi şeyler de J gelecekmiş!

Sinan BÜLBÜL

1 No’lu L Tipi Cezaevi   C-14. Oda

Maltepe/İSTANBUL

***

Tutsak yazar Sinan Bülbül'den Mektup var

"Umudumuzu cezaevinde korumaya çalışıyoruz. Kaç yıl önce ortam epey durulmuştu, tam barış- çözüm  olacak derken birden bugünlere geldik. Ülkenin değişmeyen tablosu  kısır döngü şeklinde kendini tekrar ediyor. Gerçi şimdi “Tek Tip” moda olarak lanse edildi. Darbe sürecinde birçok cana mal olan şeyi yeniden piyasaya sürülmesi ilginçtir. İrtifa edicidir."

SİNAN BÜLBÜL 

2 NOLU L TİP CEZAEVİ B4

MALTEPE - İSTANBUL

***

10 Ocak 2018  Akşam

Maltepe Hapishanesinden Mektup Var

"Belki kuşak olarak sizlerin yaşadıklarının tanıkları olmadık. Sonrasında inan ki hep aynı şeyler sürdü, dönüyor. Tek tip elbise yeniden gündeme getirildi. Hangi "akıllı" bunu çıkardı bilemiyorum. (...) Hani her şey daha iyi olacaktı. Tam tersi oldu. Bir fırtına esti tüm bunları yerle yeksan etti."

***

Merhabalar Adil abi

Selamlar Saygılar.Umarım durumun iyidir. İyi olmanızı diliyorum.

Maltepe 2 nolu L-Tipi cezaevine geldiğimden beri bir türlü fırsat bulup yazamadım sizlere.

Devrimci kadınlar getirildiği gece duvarlar şakırdadı.

“Tabi bir de Bakırköy’den kadınlar da getirildiler. Hem yer darlığı hem kimi sudan gerekçelerle pılımızı-pırtımızı elimize alıp, birkaç adımlık yola ringlere bindirilerek sürgün olduk. Devrimci kadınlar getirildiği gece duvarlar şakırdadı. Tabi bizler hiç boş durur muyuz? Başladık koridordan geçen kadınların attıkları-söyledikleri şeye eşlik etmeye.

SİNAN BÜLBÜL

5 NO’LU L TİPİ CEZAEVİ - F-7 

SİLİVRİ/İSTANBUL

***

Merhaba Adil Arkadaş