Hapiste 30 yılını dolduran yazar Sinan Bülbül'den mektup var

“Normalde yasalar gereği otuz (30) yıl bittikten sonra tahliye edilmesi gerekir, ama burası farklı. Cezam sonbaharda bitmiş olacak, buna dair hiç umutlu değilim. Yine de bekleyip görmemiz gerek. Otuzuncu yılıma girdim. Cezamın bitimine beş (5) ay kaldı. Bakalım ne olacak? “

Sinan BÜLBÜL

1 Nolu L Tipi Hapishane A-5 Koğuş

Maltepe/İSTANBUL

 

 

Merhaba Adil Abi,

              Sonsuz sevgi ve saygılarımla, iyi olmanızı diliyorum, umuyorum durumunuz iyidir. Uzun zaman oldu size yazamıyordum. Yazamamamın nedenlerini sonradan geniş şekilde yazmaya çalışacağım. Şuan adresten de anlaşılacağı gibi Maltepe Cezaevi’ndeyim. 2018 yılından bu yana bu cezaevindeyim. Bu biçimde giderse muhtemelen buradan tahliye olurum. Tahliye demişken pratikte bu pek mümkün değildir. Çünkü zamanında bırakılmama hatta şartla salıverilme zamanı gelse dahi tahliye olamama sorunum var. Normalde yasalar gereği otuz (30) yıl bittikten sonra tahliye edilmesi gerekir, ama burası farklı. Cezam sonbaharda bitmiş olacak, buna dair hiç umutlu değilim. Yine de bekleyip görmemiz gerek. Otuzuncu yılıma girdim. Cezamın bitimine beş (5) ay kaldı. Bakalım ne olacak? Sadece somut olarak her şey başkalaşmış durumdadır. 

              Size uzun zaman oldu yazamadım. Yazamadığım zaman diliminde ülkede birçok yakıcı-can yakan olay yaşandı. Bunlardan biri de yaşanan deprem olayıydı, buna dair ne denilir bilemiyorum, üzüntü ve taziyelerimi iletmiştim. Tekrardan çok geçmiş olsun. Durumunuz şuan nasıl, umarım her şey umduğunuz gibidir. Aslında tahliye olduğumda yanına gelip sohbet etmeyi istiyorum. Çünkü sizin oldukça emeğiniz geçti bana. Yine de her şey için teşekkürlerimi iletiyorum. Tülin yengem ve Öykü nasıllar? Genel olarak tümünüzün sağlıklı ve iyi olmanızı istiyorum. Buradan başka bir cezaevine gitmek için ilgili yerlere sevk isteminde de bulundum, fakat tüm cezaevleri dolu denilerek istemim reddediliyor. Mecburen burada kalıyorum. Artık genel olarak beş ayın bitmesini bekliyorum. Otuz yıldan sonra hukuk arayışına girişmek ilginç geliyor bana! Sonuç olarak bir selam vereyim dedim. İyi olun. 

Sevgi ve saygılarımla.

30 Mayıs 2024

 

Sinan BÜLBÜL

1 Nolu L Tipi Hapishane A-5 Koğuş

Maltepe/İSTANBUL