Sinan Bülbül Kanser olan tutsak Fatma Özbay'ın durumunun kötü olduğunu yazmış

“Mektupta tutsak bir arkadaşımızın kimyasal tedavi ve Radyoterapi tedavisi gördüğünü, son durumunun nasıl olduğunu bilmediğimi yazmıştım. Arkadaşın ismi Fatma ÖZBAY ‘dır. Erzurum E Tipi Cezaevinde kalıyor. Uzun yıllardır cezaevinde, dolayısıyla uzun yıllardır cezaevinde kalmanın getirdiği birçok sağlık problemlerinin olması bizi oldukça üzüyor. Konu hakkında birkaç yere daha yazdım, bu konu da bir duyarlılık gelişirse belki olumlu bir netice alınır.”

Sinan BÜLBÜL 1 NOLU L TİPİ CEZAEVİ  C-14

MALTEPE / İSTANBUL

Merhaba Adil Arkadaş;

                Selamlar, saygılar.

                Bana göndermiş olduğun mektubu bugün ( 29 ağustos ’18 ) aldığımda çok çok sevindim. Hele hele yolladığım yazıları almanıza mutlu oldum. Gözüm yolda kalmıştı. Kurban Bayramı tatili de araya girince biraz endişelenmiştim, neyse ki yazılar sorunsuz şekilde elinize ulaşmış. Çaba ve emeğin için teşekkürler.

                Mektupta tutsak bir arkadaşımızın kimyasal tedavi ve Radyoterapi tedavisi gördüğünü, son durumunun nasıl olduğunu bilmediğimi yazmıştım. Arkadaşın ismi Fatma ÖZBAY ‘dır. Fatma arkadaş 36 yıl ceza (müebbet hapis ) almış bir arkadaş. Kendisi şuan Erzurum E Tipi Cezaevinde kalıyor. Uzun yıllardır cezaevinde, dolayısıyla uzun yıllardır cezaevinde kalmanın getirdiği birçok sağlık problemlerinin olması bizi oldukça üzüyor. Konu hakkında birkaç yere daha yazdım, bu konu da bir duyarlılık gelişirse belki olumlu bir netice alınır. Son dönemler de bu ve buna benzer sıkıntılar daha da artmış. Umarım tedavisi aksamaz ve iyileşir. Cezaevi ortamında tam olarak bunu sağlamak biraz güçtür. Çünkü o kadar yoğunluk var ki artık adım atacak yer kalmamış. Fatma ÖLBAY arkadaş için ceza infaz sisteminden Sivil Toplum Derneği ‘nede Ezgi Yusufoğlu ‘nah da yazmıştım. Onlarda muhtemelen ilgileniyorlardır. Kısacası şimdilik bunları belirtebilirim.

                Durumum iyidir, yalnız bildik genel sıkıntılar dışında herhangi bir sıkıntımız yok. Dışarının genel atmosferi ile cezaevlerinin atmosferi aynı. OHAL ile birlikte koşullar iyileşir diyorduk, ama pek bir değişiklik yok. Yani kısacası cezaevlerinin mevcut hali tahmin edeceğin gibidir.

                Tümünüzü bir kez daha selamlıyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Kendinize ve sağlığınıza iyi bakın. Esen kalın.

                                                               29 Ağustos 2018

Sinan BÜLBÜL

1 NOLU L TİPİ CEZAEVİ

C-14 MALTEPE

İSTANBUL

İlişkili İçerik