Tutsak yazardan Yeni Yıl Dilekleri

“2020 yılı için belirttiğiniz temenniler tümümüzün ortak umut ve beklentilerdir. Bende şahsında Görülmüştür ekibinin şimdiden yeni yılını kutlar yeni yılda beklentilerinizin gerçekleşeceği bir yıl olmasını diliyorum, aynı zamanda sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunuyorum.”

Sinan BÜLBÜL
1.Nolu L Tipi Cezaevi  C-14 Koğuşu MALTEPE / İSTANBUL

                ***

                                                                                                                             25 Aralık 2019 Akşamı

                               Merhaba

                               Selamlar Saygılar.

                Gönderdiğim son iki mektubunuzu aldım. Yazıyı (özgürlük temalı) aldığınıza sevindim. İyi bir çalışma ortaya çıkacağına inanıyorum. Şimdiden tebrik ediyor, tümünüzü kutluyorum. Görülmüştür çalışanları olarak emeğiniz ortada ve takdire şayan çalışmalar yürütüyorsunuz.

                Tülin yengem ve kadın arkadaşlarının resim sergisini basında öğrendim, kısıtlı imkânlarla takip etme (yazılı basında) şansım oldu. Ellerine sağlık diyeyim.

                2020 yılı için belirttiğiniz temenniler tümümüzün ortak umut ve beklentilerdir. Bende şahsında Görülmüştür ekibinin şimdiden yeni yılını kutlar yeni yılda beklentilerinizin gerçekleşeceği bir yıl olmasını diliyorum, aynı zamanda sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunuyorum.

                Elimde bir yazı vardı. Ordu’da CEREN ÖZDEMİR öldürülünce onun şahsında tüm kadınlara ithaf amaçlı yazdım. Yazı gönlüme göre tam olmadı. Yanımda bulunan bir kaç arkadaşa okuttum, onlar beğendiklerini ifade edince, bende size gönderiyorum. Kadın cinayetleri içimizi parçalıyor, TV’lerde izleyince çaresizlik ve çözümsüzlük insanın içini kor bir ateş gibi yakıyor...

Kısacası kendimce bir şeyler yazmaya çalıştım. Yazının başlığını koymadım. Mektup eline ulaştığında yazıya uygun bir başlık seçersiniz. Yazı iki(2) sayfadır.

Şuan muhtemelen özgürlük temalı çalışma için yoğunluğunuz, bu yoğun tempo içerisinde olduğunuzdan dolayı şimdiden sizlerle kolaylıklar diliyor, başarılar sunarım.

                Şahsında  Görülmüştür çalışanlarını selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunarım.

                Görüşmek umuduyla.

                                                                                                                                             Sinan

İlişkili İçerik