Tutsak Serdar Koç'un mektubu ve yeni kitabı geldi

Merhaba

Öncelikle selam ve sevgilerimi sunuyorum. Bir ay önce bir kart yazmıştım, umarım almışsındır. Uzun süre yazmamıştım. Nedeni de kitap basılsın, öyle birlikte yollayayım hesabıydı. Kitabın basımı gecikince hâliyle bayağı uzamıştı. Yoksa en son senden kart almıştım.

Herkes Kendine Mahkumdur adlı öykü kitabımı yolluyorum. Birçoğu yaşanmışlıkların öyküleştirilmesi. Umarım beğenirsin. Birkaç basım hatası da var gözden kaçan; fakat öyle kayda değer miktarda değil. Yine arka kapakta annemle fotoğrafım var. Onun anısına kapağa yerleştirmelerini istedim. Sağ olsun Ceylan Yayınları bu konularda bayağı duyarlılar.

Henüz senin romanını okuyamadık. Ahmet arkadaş infaz hakimliğine yazdı, verilmesi için. Daha cevap gelmedi. Yeni bir çalışmaya başlamadan önce bol bol okumak istiyorum. İyi bir okuyucu olmadan zaten kısır kalıyor insan yazdıklarında. Kitaplar dünyasında yaşar olduk şu zindanda. Gerçi OHAL’den kaynaklı kitaplara ulaşmakta da ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Cezaevi kütüphanesi yeterli olmuyor. Yıllardır bir tek kitap artışı göstermedi kütüphane. Var, bazı kaliteli kitaplar da var, lakin genelde eski kitaplar diyeyim. Yine de idare etmeye çalışıyoruz. İçeride en iyi dostlardır kitaplar.

Edebiyat dergileri ara sıra gelse de günceli takip etmede iyi oluyordu. Bunlar da kesildi. Neyse fazla mağdur edebiyatı yapmayayım. Malum durumlar. Cezaevlerinin ahvali ortada, sıkça yansıyor da. Daha bir kötüleşeceğine şüphem yok.

(…)

Bitirirken selam ve sevgilerimi sunuyor, çalışmalarınızda esenlikler diliyorum.

Serdar Koç

Elbistan E Tipi Cezaevi/K. Maraş

İlişkili İçerik