Tutsak Seyit Oktay Ümraniye hapishanesinden yazıyor

11 Eylül 2013

          Merhaba Sevgili ADİL Dost,
   Herşeyden önce en içten duygularla selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum. OKAY Ailesinin değerli fertlerine sevgilerimi, saygılarımı yolluyorum. Bana yolladığınız mektup, kart ve Öykü'nün deniz kabuklarını aldım. Çok teşekkür ediyorum. Ama Öykü'nün deniz kabukları iki taneydi.Belkide birini birisi beğenmiş almıştır. Kimse o  artık, Öykü'müzün hediyesi kabul etsin.Bana yolladığınız mektup-kartlar hayli dolandıktan sonra elime ulaştı. Bizde bir türlü bir yere yerleşemedik. Bu gidişle devlet bizi zindan turisti yapacak. Uzatmayayım!
   Tam mektuplar elime ulaşmadan önce, bende belki yayınevi kitabı zamanında size yollamışdır diye bir mektupta yazarak, imzalı olarak yolladım. Demek ki yayınevide yollamış. İyi olmuş. Sanırım benim yolladığımda ulaşmıştır. Tanıtım çabanız için çok teşekkür ederim. Sizinde elinize, yüreğinize sağlık diyorum. Bu faksıda hani bu iletişim kopukluğu ortadan kalksın, mektubunuzu aldığımı bildirmek için yazdım. Tabi T - tipi ile E - tipi yanyana olduğu için ve kısa bir süre önce T'den buraya sürüldüğümüz için de, merakta olmayasınız diye yazayım dedim.
   Mektup çok güzeldi, her şeyi, direnişi çok anlamlı biçimde özetlemiştiniz. Öykü yine harika görünüyor bu köpeği nereden buldu? Keké Adil'im şiirli kartı da çok güzel ve anlamlıydı. Yeni nesilin espri - eylem anlayışı hayli zevkli ve moral verici. " Neşeli Devrimcilik" diyelim.
     Sevgili Dostlar, Güzel insanlar, Değerli OKAY Ailesi,
   Sizleri özlemiştim. Öykü'yü daha çok özlemiştim. Siz kıskanmayın! Yanaklarından öpüyorum. Sizleride kucaklıyor, başarı ve esenlik diliyorum. Her şey güzel ve özgür olsun diyor, saygılarımı iletiyorum.
                                                                                             Seyit OKTAY
                                                                                      
 
Seyit OKAY
E-Tipi Cezaevi
D-3
Ümraniye / İSTANBUL

İlişkili İçerik