Tutsak yazar Hacı Nahsan’dan Baş Sağlığı Mesajı: “Başınız sağ olsun diyor, acınızı yürekten paylaşıyorum.”

Merhaba Adil Abi,

Selam ve sevgilerimi gönderiyor, iyi olmanızı diliyorum. Bu deprem felaketi ortadayken nasıl iyi olunur onu da bilemiyorum.

Adil Abi, Hatay’da akrabaların vardı. Duyduk ki sizin ailede de hayatını kaybedenler var. Yakın akrabaların mı? Başınız sağ olsun diyor, acınızı yürekten paylaşıyorum. TV’de Okay Soyadlı birkaç kişi vardı, Hatay’da hayatını kaybedenlerden. Kasım Karataş bugün telefonda aileye sordu. Ailesi de senin bazı akrabaların da vefat edenlerin içinde olduğunu belirtmişti. Böyle durumlarda insan ne diyeceğini bilemiyor. Bizim gibi mahpusların elinden hiçbir şey gelmiyor. Dışarıda olsaydık belki gidip bu acılı insanlara yardım ederdik, acılarını paylaşırdık.

Kasım Karataş arkadaş da baş sağlığı dileklerini iletiyor. Bugünlerde hepimiz hüzünlüyüz, üzüntülüyüz. TV’lerde felaketin boyutunu izliyoruz, izledikçe üzülüyoruz.

Adil Abi, biliyorum şimdi zamanı değil, ama belirteyim: Daha önce sana iki defa mektup göndermiştim umarım eline ulaşmıştır.

Kasım’ın da 5,5 ayı kaldı. Ağustos’un 2’sinde çıkıyor. Kendisine yılbaşı vesilesiyle gönderdiğin kartı almış.

Diliyoruz ki bir daha böyle deprem felaketleri yaşanmaz. Ama biliyoruz ki bu yaşanan acıların etkileri yıllara yayılacaktır. Tekrar başınız sağ olsun diyoruz.

Depremsiz, savaşsız, herkesin herkesi anlayacağı bir dünya dileğiyle…

Tülin Yenge, Öykü Yeğenime ve ailenizin tüm fertlerine selam ve sevgilerim var.

Özgür yarınlarda görüşmek dileğiyle.

13.02.2023

Hacı NAHSAN

2 Nolu F Tipi Hapishane

TEKİRDAĞ

İlişkili İçerik