Tutsak yazar Orhan Çaçan'dan mektup var: "acınıza ortak olduğumu bilmenizi istiyorum"

17.07.2023

Merhaba  Heval,

Öncelikle senin, ailenin ve tüm duyarlı insanların başı sağ olsun diyor, acınızı yürekten paylaştığımı bilmeni istiyorum.

Değerli heval bu coğrafyada yüz yıllardır bir şekilde ölüyor, öldürülüyoruz zaten. Buna bir nevi alıştırıldık ve yazık ki kader belledik. Ama kader olmadığını biliyoruz, ziyadesiyle zihniyet ve insana değer vermekle doğrudan ilgili olduğunu adımız gibi biliyoruz. Tüm bunları geride bırakacağımız günlerin yakın olmasını diliyorum.

Heval, Mavi Karga’ya dair yazdığım tanıtımı ne zaman isterseniz o zaman yayınlayabilirsin. Hiç yayınlamayabilirsin de. Bu konuda sonuna kadar serbestsin benim açımdan.

Arada fırsat bulursam okuduğum kitaplara dair tanıtım yazısı yazar yollarım.

Bu arada pek fırsatım olmuyor tanıtım yazısı yazmaya. Kitap okuyorum, ama tanıtım yazmaya fırsat bulamıyorum çok istememe rağmen. Lakin bu aralar Kürtçe ve Türkçe öykülerle meşgulüm.

İki aynı dosya (Kürtçe-Türkçe) hazırlamayı düşünüyorum. Epey zaman alıyor, ama burada oda bileşimleri üç kişilik olduğu için çok fazla zaman sorunu yaşamıyorum. Tabi yoğunlaşma sorunu da T’ler kadar olmuyor. Bu konuda da burası iyi ve idealdir benim için, tabi tecrit ve izolasyonu hesaba katmazsak.

Öykülerimin bir bölümünü redakte için Murat hevale gönderdim. Doğrusu bu öyküleri arada bir seninle de paylaşmak isterdim, internet sayfasında yayınlamanız için. Ama kitaplaştırmayı düşündüğüm için uygun olur mu emin değilim.

Değerli heval bir kez daha başın sağ olsun diyor, acına/nıza ortak olduğumu bilmenizi istiyorum.

Kendine hep iyi bak ve sağlıcakla kal.

Yanımdaki arkadaşların selamları var, sen de tüm güzel dostlara ve insanlara selam söyle.

Silav: hezkirin

Orhan ÇAÇAN

S Tipi Hapishane

Döşemealtı/ANTALYA