Zeliha Bulut'tan Mektup Var

9 Nisan 2013 - Salı

Sevgili Öykü, Tülin ve Adil Merhaba!

Sevgili Adil. Nasılsın diye sormama fırsat vermeyecek kadar, sık yazdığın için sormuyorum :)

Kartını geçtiğimiz hafta almıştım; “yayında yardımcı olamasam da, değerlendiririm” diye not düşmüştün. Nasıl sevindimmm!

Ben pek bu işleri , ortamı anlamam, dışarıdan çok uzun süredir kopuğum. O nedenle sen taşra demişsin Mersin'e ne bilirim ki! Ama bugün senden bir faks ve kart aldım, sol yumruğumu kaldırdım, “İşte bu! İşte bu!” dedim.

Çok sevindim ve duygulandım. Unutmadan yazayım. Kitabın bugün elime geçti. Resimlere, diğer şeylere de ulaştım.

Ben ve arkadaşlarım çok iyiyiz. Bu ay başında sporu sabaha aldık. Sabah havalandırma açılır açılmaz atıyoruz kendimizi dışarı, Evrim, havalandırmada volta atalım demez, haydin havalandırmaya atalım kendimizi der :) Oradan alışkanlık yaptı herhalde. Geç açılıyor sabah kapılar, 8:10-8:15 … demek, 8:20-8:25'i buluyor. Saat 10:00'da kahvaltı masasında oluyoruz. Beni astım zorluyor, sevk istedim Sincan'a götürecekler. Artık Numune'ye götürmemeye çalışıyorlar. Iki gözlük Sincan devlet hastanesi kocaman olmuş, daha kapsamlı. Evrim bir süre hastanede yattı. Kansızlık olduğundan şimdi iyi, onun da girişteki çıplak aramadan üç günlük hücre cezası var, bugün-yarın hücreye gidecek.

Aze heval bugün telefonda aldığı haberdar sonra öyle mutlu ki. Anası Mardin'den görüşe gelecek, KESK davası için otobüs kalkınca ana fırsatı kaçırmak istememiş. Ayrıca yıllardır hapiste yatan amcasının davası yeniden açılmış. Azize heval “amcam çıkar kesin” diyor. Nasıl sevidik... Resmiye flüt çalmaya uğraşıyor. Sormayın hücre değil, Bremen mızıkacıları sanki, Azize heval hergün öğle sonu bağlama kursunda onun bağlaması var, Evrim'in bağlaması var. İkisi bağlama çalışıyor. Resmiye flüt, ben gitar. Allahtan dinlemek zorunda olan yok! Herkes çalıştığından rahatsız olan yok!

Aceleyle yazdım yazım biraz kötü oldu.

Şimdilik bunlar olsun!

Resmiye, Evrim, Azize ve ben; Öykü'yü, Tülin'i, Adil'i sevgiyle kucaklıyoruz.

Çalışmalarınızda başarılar.

Sevgiler.

(Kitapta bana da yer vermeniz büyük incelik, teşekkürler...)

Size fotokopi olarak 36 syf “Beyaz Beneğin Emeği”ni yolluyorum.

Zeliha

İlişkili İçerik