Hasta Tutsaklardan ZELİHA BULUT'un Mektubu

28 Şubat 2016

 

Merhaba Adil!

İyi misiniz sorusu çoktan rafa kaldırıldı:-) Uğraşıyoruz; acıların içinden umudu, sevgiyi avuçlayıp içiyoruz su gibi.

Özlem sana yazacağını söyleyince merhabalaşmak istedim.

İyi ettim iyi; sağlığınız nasıl, umarım ciddi bir sorun yoktur. Bizlerin de sağlığı iyi sayılır; tutsaksan hasta olmamayı, hastaysan onunla yaşamayı öğreneceksin, çözüm bu:-)

Postanı aldım Adil, yorumladığım resim ne güzel kart olmuş, mutlu oldum.

Sonra Deniz Tepeli’nin babası bizim yorumladığımız kartlardan almış, o da yolladı. Eni konu proje tuttu!

Emeği-mize sağlık! Az koşturmadınız tabii. Şimdi de İHD 8 Mart dolayısıyla kadın tutsaklardan ürün istedi, Pazartesi onlara posta çıkaracağız.

Öykü nasıl, dersleri. Ona de ki Zeliha ablanın birinci dönemde dersleri iyiymiş zayıfı yokmuş, ikinci dönem geçerse mezun olacakmış, herkesi rüşvete bağlamaya çalışıyormuş:-) Bana özenmez inşallah...

Sevgili Adil, buraya geldikten sonra katliamlar bitmedi. Okumamızı, yazmamızı etkiledi haliyle. Çok fazla yazı yazamadım. Yine de boş durmuyoruz tabii.

Ailem, arkadaşlar Sincan’a göre daha fazla gelebiliyorlar, iyi oldu. Sincan’daki dostlar yüreğimde, insan unutamıyor ki.

Senin ‘Sancı’ dergisindeki yazını okudum. Hasta tutsakların durumunu kendi yaşadıklarınla anlatmışsın, sonuç düne göre daha kötü durumdayız!

Can Dündar ve Erdem Gül tahliye oldu. Kampanyalar sayesinde! Adam hala esip gürlese de, tanımasa da sahiplenilmenin etkisi onların tahliyesi.

Katliamlar hapishane sorununun önüne geçti. Yaşanan acılarla bu doğal da. Sizi mapusluğunuzda kitle ve devrimciler ilişkileriyle şimdiki süreç farklı.

Devrimcilerin durumu farklı! Doğru düzgün manevra yapılsaydı, en son uzun Açlık Grevi olmuştu, o zaman hasta tutsaklarımız çıkabilirdi, şu an zor. Şimdi adam başkanlık hırsında! Rojava’nın derdine düşmüş. Kürt Halkı onun için ciddi sorun, alternatif koydu çünkü. Bir süre bu handikaplı durumun devam edeceğini düşünüyorum. AKP içinde ‘klik’ çıksa işler farklılaşabilir ama tıkaçlarla bastırıyorlar.

Herkes yatmış, bir kaçımız yarına birşeyler yetiştiriyoruz!

Seni, Tülin’i, Öykü’yü özlemle kucaklıyorum.

Koğuştaki arkadaşların çoook selamı var!

                                                  Tülin ve Öykü’nün 8 Mart’ını kutluyorum; kadınlar özgürlüğünü kazanacak, dünyayı yerinden oynatacak!

                                                                                                                   Başka yolu yok bunun!

Dostlara selam!

Serkeftin!

 

Zeliha Bulut

M Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi

A-9

Gebze-KOCAELİ

 

 

İlişkili İçerik