Ayhan Bozkaya

"Aralık 2021’de postaladığınız yeni yıl kutlama kartı 11 Şubatta elime ulaştı"

“Son zamanlarda herkese verilen Görüntülü telefon görüşmesinin bize de verilmesi için uğraşıyoruz. Henüz olumlu bir yaklaşım yok. Odaya kabini koymuşlar ama yalnızca sesli görüşme yapıyoruz, on dakika. Bu 10 dakika bile tam sağlıklı gerçekleşememekte. 10 dakika bitene kadar 2-3 kez kesiliyor.  Bazen de konuştuğun süre ne kadarsa o süre ile ortalıkta kalıyorsun. Bunu da dilekçe verip Ankesörlü telefonlarla telafi edebiliyoruz. Mevcut durumda kabinlerin bize bi yararı yok yalnızca yerimizi daraltıyor o kadar. Umarım biz de herkes gibi sevdiklerimizle 60 dakika görüntülü görüşürüz.

Yasalar Hiçe Sayılarak 17 Yıldır Mahkemesi Devam Eden Tutuklu Karikatürist Yazdı: "İnfaz paketi veya örtülü af bizi pas geçti"

"Hapishande 17. yılımdayım. Yani 16 yılı aşkın bir süredir tutukluyum. Avukatlar uğraşıyor. Bir sürü emsal karar dahi mahkemeye sundular. Ama emsal kararın hiçbir değeri yok. 16 Temmuz'da yine duruşmam var ama bırakmıyorlar. 1. derece mahkemeler ne AİHM ne Anayasa Mahkemesi'nin emsal kararını tanımıyorlar.Tabii üzücü bir durum ama yaşadığım ülkeyi siyasetini yargısını bildiğim için takmıyorum."

Ayhan BOZKAYA

 2 Nolu T tipi C.İ.K A/25  Şakran/Aliağa İZMİR 

***

Sevgili Adil Abi,