Bedri Adanır

Gazeteci Bedri Adanır bir kez daha bulunduğu hapishaneden bianet’e yazdı.

AVUKAT AHMET ÖZMEN YORUMLUYOR “İnfaz Rejiminin Denetimli Serbestlik Açısından Eşitlenmesi Gerek”
Bulunduğu hapishaneden haber yapmaya devam eden gazeteci Bedri Adanır, denetimli serbestlik uygulamasındaki aksaklıklara dikkat çekti. Avukat Özmen de uygulamadaki eşitsizliği anlattı.

Tedavisi İçin Serbest Bırakılan Taylan Çintay Yeniden Tutuklanacak

Mesane kanseri hastası Taylan Çintay'ın 4 Ekim'de dolacak olan tedavi süresinin uzatılması talebi, Adli Tıp Kurumu tarafından reddedildi. Çintay 5 Temmuz 2013 tarihinde tahliye edilmişti.

5 Temmuz 2013 tarihinde tahliye edilen mesane kanseri hastası Taylan Çintay'ın 4 Ekim'de dolacak olan tedavi süresinin uzatılması talebi Adli Tıp Kurumu tarafından reddedildi.

Hasta Mahkum Yedi Saat Ring Aracında Bekletildi

Ankara Sincan Kapalı Kadın Hapishane'sinde hükümlü bulunan Zeliha Bulut, sağlık raporu almak için götürüldüğü hastane bahçesinde park edilmiş ring aracının içinde yedi saat bekletildi.

Bulut, yazar Adil Okay’a yazdığı mektubunda, hasta mahpuslar listesinde olduğu için sağlık raporu almak üzere hastaneye sevk edildiğini anlattı.

Deniz Güzel'in Öyküsü: Zamana Yayılmış Cinayet

Beni en çok sarsan şey Deniz'in 23 yıl sonra Amed'e ancak babasının vefatı nedeniyle 4-5 saatliğine gelebilmesiydi. Hele de onun daha 18'inde cezaevine girdiğini ve şu an saçları ağarmış 40 yaşında biri olduğunu düşündüğümde...
 

1992 ya da 93 yılıydı; mahallenin 'yurtsever' abileriyle Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ndeki PKK'li tutukluları ziyarete giderdik. 7-8 yaşlarındaydım o zaman. Cezaevi ziyareti sırasında gerilla kıyafeti giymiş tutuklulara hayretle bakardım. 'Niye silahları yok?' diye merak ederdim çünkü.

Tutsak Özkartal'ın kitabı yayınlanmadan yasaklandı

Bafra T Tipi Cezaevi'nde tutulan Enver Özkartal'ın "Demokratik Siyaset ve Özgür Toplum" adını verdiği kitap çalışması, yayınlanmadan yasaklandı. Özkartal'ın yasaklamaya yaptığı iki itirazı da reddedildi. 

Kitabının yasaklanmasına dair yazar Adil Okay'a bir mektup yazan Özkartal, 'Kitabım sürecin (çözüm sürecinin) ruhunu esas alan ve kendi cephesinde küçük de olsa bir katkı sunmayı hedefleyen bir çalışmadır" diyerek kararı manidar bulduğunu ifade etti.