Füsun Erdoğan

Yankı Ol... Açlık Grevleri 58. Günde

Yankı ol!..

[email protected] | 13 Nisan 2017 Perşembe
 

Nazım Hikmet “Hapiste Yatacak Olana Bazı Öğütler“ şiirinde der ki:

“Dünyadan, memleketinden, insandan /umudum kesik değil diye /İpe çekilmeyip de /Atılırsan içeriye, /Yatarsan on yıl, on beş yıl /Daha da yatacağından başka, /’Sallansaydım ipin ucunda /Bir bayrak gibi keşke“ /Demiyeceksin, /Yaşamakta ayak direyeceksin. /Belki bahtiyarlık değildir artık, /Boynunun borcudur fakat, /Düşmana inat /Bir gün fazla yaşamak. (...)“

DIŞARIDAN MEKTUPLAR: "Yüzüme Bak"

2016'ya girmeden önce mapusdaşlarıma ve mektup arkadaşlarıma uğrayıp, iyi seneler dilemiştim.

DIŞARIDAN MEKTUPLAR Bir Mahpus Çocuk: Poyraz Ali

Bir Mahpus Çocuk: Poyraz Ali

Parmaklıkların ardı da, dışarısı da, 0-6 yaş grubundaki çocuklar için bir cehennemdir. Ne yasalar, ne de uygulamalar çocukları hapsettikleri bu cehennemden kurtaramaz. Söz konusu siyasi tutsaklar olduğunda ise, varolan yasalar bile uygulanmaz.

Füsun Erdoğan Amsterdam - BİA Haber Merkezi 20 Kasım 2015, Cuma

Abdullah Demirbaş’a özgürlük! ve Hasta Tutsaklara Özgürlük

Hasta tutsaklar meselesi, Türkiye’de insanım diyen herkesin kanayan yarası olmaya devam ediyor. Devlet bu konuda adeta dalga geçiyor. Ve resmen hasta tutsakları bir pazarlık meselesi olarak kullanıyor. Kendi çıkardıkları yasayı bile savcılar; "tahliye edildiğinde toplum için tehlike oluşturur" gibi saçma sapan bir gerekçe ile uygulamıyor. 

Müslüm Elma’ya açık mektup

  Sevgili Müslüm,

 

Bugün gazeteyi eline aldığında, yüzünde oluşacak tebessüm ve yaşayacağın sevinci, mutluluğu az çok tahmin edebiliyorum. Bir tutsak için mektup almanın, hatırlanmanın hele de çok katı bir izalosyana tabiyse, bu izolasyonun bir şekilde delinmesinin keyfini yaşamanın güzelliğinin farkındayım. Ol sebepten eski mapus arkadaşıma bu yolla ulaşmak, halini hatırını sormak ve mapus damında yüzünde hoş bir gülümseme yaratmak istedim... 

Gazeteci FÜSUN ERDOĞAN Mektubun hapishanedeki önemini yazdı

gorulmustur.org adresine girmeniz ve bir mektup arkadaşı seçmeniz emin olun sadece bir kaç dakikanızı alacaktır. Sonrası mı? Mazgaldan uzanan mektup demetinde göndereceğiniz mektupların yolunu bekleyen mapuslar...

Bir yıl önce, 8 Mayıs 2014’de tahliye olduğumda, bir yanımın Gebze Hapishanesi’nde kaldığını hissetmiş ve ifade etmiştim.

Özgür günlerimde yaşayarak gördüm ki, hakikaten bir yanım hala Gebze Hapishanesi’nde ve tüm tutsaklarla.

Gittiğim her yere mapusdaşlarımı da yanımda taşıyorum.

İnsanım diyen herkesi, Sami’nin sesini duymaya çağırıyoruz

Bu Sesi Duymalısınız!
İnsanım diyen herkesi, kişiyi ve kurumları Sami’nin sesini duymaya, insanlık dışı uygulamayı durdurmak için harekete geçmeye çağırıyorum.
Füsun Erdoğan İstanbul - BİA Haber Merkez

Tam hapishanelerdeki temel sorunları yazarak dile getirdim, yazacaklarım şimdilik bitti diye düşünürken…

Yeni hak ihlallerinin ortaya çıkması, devletin hapishane politikalarının göstergesi olduğu kadar; gayri insani, zulümkar, baskıcı zihniyetinin de bir göstergesidir.

Aysel Doğan’a Özgürlük!

Yargıtay 18 yıl ağır hapis cezası alan Aysel Doğan’ın adil yargılanma hakkının ihlal edildiğine hükmetti. Dört buçuk yıldır tutsak bulunan Aysel Doğan halen Diyarbakır Kapalı Hapishane’de ve bugün ameliyat olacak. Füsun Erdoğan

İstanbul - BİA Haber Merkezi 10 Nisan 2015, Cuma

Tahliye olduğum günden beri, ne zaman hapishane bağlantılı birileriyle karşılaşsam, bir sürü duyguyu bir arada yaşıyorum.