Gazel Bulut

4 Yaşındaki kızına hasret bir annenin feryadı

En ağır olanıysa biz tutsak annelerin aylardır çocuklarımızın yüzünü göremiyor oluşumuz. Adalet Bakanlığı tarafından Mart ayından bugüne her ay tekrarlanan kısıtlamalardan biz de çocuklarımızın yüzünden mahrum edilerek payımızı aldık. 0-6 yaş arası çocuklarımızı içeri yanımıza alamıyoruz.

Damlayan Masallar

 'Umarım Damlayan Masallar çocukların hayallerine ortak olur. 

 

ANKARA - Anneleriyle birlikte dört duvar içinde büyümek zorunda kalan çocuklar için masallar kaleme alan Gazel Bulut, "Umarım Damlayan Masallar çocukların hayallerine ortak olur" dedi. 

 

Bebeğine hasret anneden hapishanelerdeki bebekler için masal kitabı

Görülmüştür grubu olarak küçük bir katkı sunduğumuz  Gazel Bulut'un hapishanede hazırladığı kitap nihayet yayınlandı.

Emeği geçenleri tabi başta Gazel anneyi kutluyoruz.
.

Kitap hakkında bilgi:

Hapishanelerde anneleriyle birlikte kalan 800'den fazla bebek ile anneleri hapishanelerde olduğundan onlardan ayrı büyümek zorunda kalan yüzlerce çocuk için (kendisi de tutsak bir anne olan) Gazel Bulut öncülüğünde hazırlanan "DAMLAYAN MASALLAR" çıktı.

Ceylan Yayınevi. 
İletişim: 0553 093 14 47

 

YAZARLARDAN ÇOCUK ÖYKÜSÜ – MASAL İSTENİYOR: TUTSAK ANNNE HAPİSHANEDE ÇOCUK KİTABI HAZIRLAYACAK:

Politik nedenlerle hapse atılan annelerden Gazel Bulut içeride bebeğine hasret yaşıyor. Kendi gibi anneler ve hapishanede ve/ veya dışarıda annesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan çocuklar için bir masal kitabı hazırlamaya karar vermiş. Yazarlardan kısa masal veya çocuk öyküsü istiyor. Bu çağrıya cevap verecek yazar dostlarımıza ricamız yollayacakları öyküyü [email protected] e posta daresine ve aşağıdaki adrese postalamalarıdır.

GAZEL BULUT

1 NO’LU F TİPİ HAPİSHANE A3-9

KANDIRA KOCAELİ

 

Gazel Bulut'un çığlığı: Arjin'im doğum gününe annesine hasret giriyor...

“03 Aralık kızımın ikinci yaş günü. Doğum gününde kızımın yanında olmayı bile bana çok görüyorlar. Tüm demokratik kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunuyorum. Yalnız ben değilim benim gibi çocuğuna hasret ya da benzer durumları yaşayan çok insan var. Bu yüzden demokratik kamuoyunun yüzünü hapishanelere çevirmesini istiyorum. Ve ben artık kızıma kavuşmak istiyorum.”

Gazel Bulut

Kampüs Kapalı Kadın Hapishanesi C 4

Tarsus - Mersin

***

14.11.2017

 

                Merhaba Sevgili Adil Okay,

Tarsus'a Sürgün Edilen Gazel Bulut'tan mektup geldi

Merhaba Adil Okay,

Sizi dışarıda iken sosyal medya üzerinden sürekli takip ediyordum. Paylaşımlarınızı ve tutsaklar için gösterdiğiniz çabaları takdir ediyorum. Paylaşımlarınız sayesinde uzun süredir görmediğimiz arkadaşlarımızın fotolarını görebiliyor onlardan haber alabiliyorduk.