Kızıl Bayrak

Devlet Avcı’yı öldürmekte ısrarlı

Kanser olduğu için tahliye edilen Kemal Avcı, yeniden cezaevine konuldu.

Cezaevinde olduğu sırada mide kanserine yakalandıktan sonra tahliye edilen Kemal Avcı, tedavisi sürerken hakkındaki davanın sonuçlanması nedeniyle tekrar tutuklandı. Avcı tutuklanmadan önce ilerleyen hastalığı nedeniyle kemoterapi tedavisi görüyordu. Avcı şu an tedavi göremediği gibi ceza erteleme için gitmesi gerektiği Adli Tıp Kurumu’na dahi gönderilmiyor.

“Yüzlerce ağır hasta tutsak var!”

İHD F oturmaları eyleminin 75.'sinde Ergin Aktaş ve Kemal Avcı için eylemdeydi. 

İnsan Hakları Derneği, F Tipi hapishanelerdeki şartlara dikkat çekerek, hasta tutsaklar Ergin Aktaş ve Kemal Avcı'nın durumlarına dikkat çekti.

Galatasaray Lisesi önünde yapılan ve sloganlarla başlayan eylemde Türkiye tarihinde hapishaneler denilince akla gelenin katliamlar, kıyımlar, işkenceler ve kötü muameleler olduğu söylendi.

Burcu Koçlu için kampanya

Bornova'da Gezi tutsağı Burcu Koçlu'nun serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı. 

İzmir’in dört bir yanında devam eden halk forumları, Gezi tutsakları ile dayanışmaya, onların sesi olmaya devam ediyor.

Bornova Büyük Park Halk Forumu, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği forumla, İzmir’de Şakran Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Burcu Koçlu’nun serbest bırakılması için imza kampanyası başlatma kararı almıştı.

Tutsak yakınlarına polis saldırısı

İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapmak isteyen KESK'li tutsakların yakınlarına polis saldırdı.

KESK'li tutsakların yakınları bugün tutuklu KESK'lilerin serbest bırakılması talebiyle Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne dilekçe verdiler.

Dilekçe vermeye giren tutsak yakınları, savcının tutsakların bırakılacağını düşünmediğini ifade ettiğini, kendilerinin diğer illerde bırakılanlar olduğunu söylemelerine ise “bırakılmalarını yanlış buluyorum” dediğini aktardılar.

"Burcu Koçlu'ya özgürlük!"

İzmir'de Gezi Direnişi nedeniyle tutuklanan sınıf devrimcisi Burcu Koçlu'nun öğrencilik yaptığı Ege Üniversitesi'nden bir arkadaşının kaleme aldığı mektubu okurlarımızla paylaşıyoruz.

Sınıf kavgasının olduğu her alanda yer alan Gezi direnişçisi Burcu Koçlu’ya özgürlük!

Tarihsel bir dönemden geçiyoruz.