Melih Gürler

Sizlerin ve Bilge arkadaşın katkılarıyla tuval çalışmalarımıza başlayacağız.

 

Merhabalar;

                Bu hafta mektubunuzu aldım. Hemen oturup elimden geldiğince çalışmalara başladım. Serginizde yer almaktan büyük mutluluk duydum. Umarım beğenirsiniz.

                Buradan hepinize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Son gelen cezam da geldi. Artık son bir yılım kaldı. Yakın zamanda görüşeceğiz bir sorun çıkmazsa. Bu hafta atölyemiz açılıyor. Sizlerin ve Bilge arkadaşın katkılarıyla tuval çalışmalarımıza başlayacağız. Tekrardan size ve Bilge arkadaşa sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Tutsak karikatürist yolladığımız resim malzemelerini almış... Iğdır Hapishanesinde serbest ama Şakran'da yazak...

 

“Boya ve malzeme yollayan “Bilge” arkadaşa çok ama çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca hepinize.”

Melih GÜRLER

S Tipi Hapishane B-53

IĞDIR

***

Merhabalar;

Ressamlara çağrı: Iğdır S Tipi hapishanesinde resim atölyesi açılıyor... Araç gereç desteği isteniyor...

Buradan özellikle Ressam Arkadaşlara sesleniyorum. Atölyelerinde kullanmadıkları malzemeleri varsa ve bizimle paylaşırsa çok sevinirim. Özellikle eskiz çizimleri de olursa şahane olur.

Melih GÜRLER  S Tipi Kapalı Hapishane B Tekli 53    IĞDIR

***

23.01.2022

            MERHABALAR;

            Buradan kocaman sevgilerimi gönderiyorum. Son dönemlerde çok ama çok iyiyim. Sizlerin de her zaman iyi olmasını diliyorum.

Iğdır hapishanesinde yazılan bir deneme: SAKLAMBAÇ

“Ebe olmak ister miydin? Büyüdüğün topraklarda yaşayan canlıları, bütünlüğü sorgulamak ister misin? Buna cesaretin var mı? Sorgularken başına gelecekleri iyi düşündün mü? Başına ne gelebilir ki? En fazla aklını yitirirsin mesela “şizofren” olursun. Aklının almayacağı milyonlarca gerçekliklerle karşılaşacaksın.”

Melih Gürler. S tipi Hapishane. Iğdır

19.12.2021 Iğdır’dan

“SAKLAMBAÇ”

Bir adli suçlunun iyiye güzele doğru dönüşümü: "Çok eskiden bir 'Lümpendim.'”

“Sevgili ADİL OKAY’a en büyük teşekkürleri sunuyorum. Çok eskiden bir “Lümpendim.” Bana kültür ve sanatla iyiliği, dostluğu ve kardeşliği öğrettiği için hem kendisine hem de Görülmüştür ekibiyle birlikte Ümran DÜŞÜNSEL’e, Sibel ÖZBUDUN-Temel DEMİRER’e, Nilay BAYDAR’a, Zeynep GÜRLER’e, Melahat DENİZ’e, Ayşegül’e ve ismini şu an saymakla bitiremeyeceğim sayısız güzel insana tek tek sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir tebessümle bir insanın nasıl değiştirildiğini öğrettiler.“

***

14/11/2021

Tutsak karikatürist Melih Gürler'in sevinci... mutluluğu...

"Şu an öyleyim ki! Duvarları aşıp terliklerimi falan fırlatıp yalın ayak koşup herkese sarılıp yoldaki; bütün canlılara teşekkür edesim var. Şu dönemlerde özellikle şu kasvetli zamanlarda, insanın insanı katlettiği günlerde, 3. sayfa haberlerinin dolup taştığı bir yerde iyi insanları görmenin, duymanın, varlığını bilmenin sevincini anlatmak bile imkansız geliyor. "

MELİH GÜRLER

S Tipi Cezaevi B Tekli 53 / IĞDIR  

***

05.07.2021

Merhabalar;