"1 Mayıs Bayramınızı Komünar Coşku ve Kararlılıkla Selamlayarak-Kutluyorum."

 

1 Mayıs alanlarında dosta-düşmana milyonlarca emekçi olduğumuzu bir kez daha gösterebilmek, bundan devşirdiğimiz sinerji ile daha uzun soluklu birlik ve dayanışmaları örgütlemek için büyük olanaktır. Biz devrimci tutsaklar bedenen olamasak bile, duygu ve düşüncelerimizle 1 Mayıs alanlarında siz düşdaşlarla omuz omuza aynı marş ve şarkıları söyleyip aynı sloganları haykıracağız,

                BİJİ YEK GULAN! YAŞASIN 1 MAYIS!

Haydar Sönmez. F Tipi Hapishane. Tekirdağ

***

MERHABALALAR

SEVGİLİ GÖRÜLMÜŞTÜR’LÜ DÜŞDAŞLAR,

                Nisan Güneşi parçası PARTİZAN yüreğimden damıttığım komünar selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Düşdaşlığın coşkun duygularıyla her birinizi sımsıkı kucaklayıp öperken çalışmalarınızda sonsuz başarılar diliyorum.

                Uluslararası İşçi ve Emekçilerin Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü, 1 Mayıs Bayramınızı Komünar Coşku ve Kararlılıkla Selamlayarak-Kutluyorum.

                Akp+Mhp iktidarının yarattığı yokluk ve yoksunluk düzenini, yolsuzluk, yağma ve yalanlarla devam ettirmek istiyorlar. Beka dedikleri, kendi klik iktidarlarını koruma ve devam ettirme istekleridir… Kontrolden çıkmış kamyon gibi-zamlar ve enflasyon- en çok emekçi sınıflara çarpmaktadır. Çürümüş ve yozlaşmış saray rejimi korkuyla pervasızca her alanda saldırmaktadır. Bu sınıf saldırılarına karşı sınıf güdüsü ve bilinciyle meydanlara inip demokratik tepki vermek doğal haktır. Ama sadece Birlik ve Dayanışma bilinciyle bu ucube kapitalist sömürü düzeninin mağdurlarının günlük yaşamlarına ve ihtiyaçlarına temas etmek, birlikte yaşamlarını değiştirmek asıl ihtiyacımız olandır. Bu perspektifle her alanda yeni yol-yöntemler, araç ve somut örgütlenmeler yaratabilmek güncel politikanın adımı olmalıdır.

                Geniş halk kitlelerinin örgütsüzlüğü, suskunluğu ve edilgenliği iktidarın pervasızlaşmasının temel dayanaklarındandır. Öyle ise tüm sınıf bilinçli öznelerin bu toprağı iktidar kliğinin altından çekip alabilmek için ortaklaşmaları zorunluluktur. Bunun için yerellerden (Mah.-köy-semt, ilçe-il vs) ortaklaşan birlik ve dayanışma örgütlenmeleri günlük yaşamı değiştirmede yakına ama ileri atılmış adımımız olacaktır. Bulunduğu her alan ve mevzide bu bilinçle karınca-kararınca, çalışan, mücadele eden tüm düşdaşlara sonsuz başarılar eşliğinde… BİN SELAM! SERKEFTİN!

                Bu iktidar kliğinin miadını doldurduğu, gidici olduğu doğrudur. Ama onun yerine talip olan klik verili kapitalist sömürü düzeninin çarklarını onarıp restore ederek devam ettireceklerdir. Ezilen sınıf ve tabakaların kendi iktidar mücadelesinin güncele denk gelen asgari programı etrafında Alternatif Devrimci Odak yaratıp milyonları bu ortak çatı altında mücadelelerinin özneleri olarak seferber etmesi, düzenin kimyasını bozacak, ezilenler lehine kurtuluşu sağlayacaktır. Acilen kavramamız ve pratikleştirmemiz gereken taktik politika budur…

                1 Mayıs alanlarında dosta-düşmana milyonlarca emekçi olduğumuzu bir kez daha gösterebilmek, bundan devşirdiğimiz sinerji ile daha uzun soluklu birlik ve dayanışmaları örgütlemek için büyük olanaktır. Değerlendirmek için bir adım iterim.

                Biz devrimci tutsaklar bedenen olamasak bile, duygu ve düşüncelerimizle 1 Mayıs alanlarında siz düşdaşlarla omuz omuza aynı marş ve şarkıları söyleyip aynı sloganları haykıracağız,

                BİJİ YEK GULAN! YAŞASIN 1 MAYIS!

                Özgür gelecekte buluşuncaya değin; sağlık, direnç ve umutla kalalım. Asla ama asla düşsüz kalmayalım.

                İYİ Kİ VARSINIZ!

Komünar Selamlar

Haydar Sönmez

2 No'lu F tipi hapishane. B40. kandıra- Kocaeli

İlişkili İçerik