13 yıldır tekli bir hücrede tutulan Nuri Akbulut'tan gelen mektup ve deneme

 

“Nusaybinli bir genç olarak, 29 yıldır cezaevi hayatı yaşayan ve 13 yıldır tekli bir hücrede yaşayan biri olarak özgür ahlakımın vicdan sesini duyarlı kulaklara ulaştırmak istedim.

Nuri AKBULUT 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishane C Tek 54 TEKİRDAĞ

 

 

04.09.2023

                Önce selam ve sevgiler sunar, iyi olmanı dilerim. Değerli dostum hep şiirle yanına gelmek, Görülmüştür çalışmalarına katılmak istemişimdir. Zaman itibarıyla ancak şimdi gelebildim. Umarım bundan sonra daha erken gelir, bazen şiirle katılmak isterim. Bu sefer biraz farklı bir şiirle gelebildim.

BÜTÜN İNSANLIĞA ÇAĞRIMDIR

Gevezelik yapmanın, sorumsuz davranmanın, egoizmi konuşturmanın zamanı değildir. Algı sisteminizi hakikatle donatın.

Toplum hep çocuktur, doğa hep Ana’dır. Ey toplumsal çocuk, doğa anan ölüyor. Doğa anana karşı vicdanlı ol, ahlaklı ol, adaletli ol, yeniden insan ol. Doğa anan her gün seni terbiyeli olmaya davet ediyor.

İnsan hep çocuktur, toplum hep ana’dır. Ey insan bireyi, toplum anan ölüyor. Toplumsal anana karşı vicdanlı ol, ahlaklı ol, adaletli ol, yeniden insan ol. Toplumsal annen her gün seni terbiyeli olmaya davet ediyor.

Erkekler hep çocuktur, kadınlar hep ana’dır. Ey çıldırmış erk-erkek çocuk, kadın annen ölüyor, cehennemi yaşıyor. Kadın annene karşı vicdanlı ol, ahlaklı ol, adaletli ol, yeniden insan ol. Kadın annen her gün seni terbiyeli olmaya davet ediyor.

                Sevgili dostlar ve 4 milyara yakın olan tüm dünya erkekleri bu duygu ve düşüncelerle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nden bu yana özgürlük ahlakıma dayanarak süresiz açlık grevinde bulunuyorum. Açlık grevimin amacı kendim için bir şey istemiyorum. Tek istediğim tüm dünyada ve Türkiye’de vicdansızlığın, ahlaksızlığın, adaletsizliğin, empatisizliğin zirvesel aşamaya geçtiğini, bu yüzden tüm doğanın bitki ve hayvanlar aleminin, insanın kaynağı olan toplumsal ahlakın ve tüm erkekleri doğuran evrensel anneliğin büyük acılar içinde olduğu, doğanın çığlık attığını, insan aklının toplumsal ahlakını yok etme aşamasına getirdiği ve kutsal yaratıcı, doğurgan annelerin büyük acılar içinde ağladığını bu eylemle sesimi ulaştırmak istedim. Biliyorum tüm insanlığın algı sistemi artık vicdana, ahlaka, adalete, insan duygusuna öncelik vermiyor. Puta tapar gibi para ve pula önem verildiği bir zaman ruhunda böylesi çığlıklara kulakları kapalıdır. Ama kulakları titreten bu çığlığa da ihtiyaç vardır.

                Nusaybinli bir genç olarak, 29 yıldır cezaevi hayatı yaşayan ve 13 yıldır tekli bir hücrede yaşayan biri olarak özgür ahlakımın vicdan sesini duyarlı kulaklara ulaştırmak istedim.

                Selam ve saygılarımla.

Nuri AKBULUT

1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishane C Tek 54

TEKİRDAĞ