2 yıl sonra kucaklaşma: Açık görüş başladı...

MERHABALAR

SEVGİLİ GÖRÜLMÜŞTÜR’LÜ DÜŞDAŞLAR,

Kartepenin karlı ve soğuk eteklerinden, Nisan Güneşi parçası PARTİZAN yüreğimden katre katre damıttığım sıcacık komünar selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Her birinizi düşdaşlığın olanca içtenliğiyle sımsıkı kucaklayıp öpüyorum… Dünya ve coğrafyamızdaki tüm olumsuzluklara rağmen her açıdan iyi ve sağlıklı olmanızı, her şeyin gönlünüzce yaşanmasını temenni ediyorum.

YENİ KAVGA YILINIZI KOMÜNARCA COŞKU VE KARARLILIKLA SELAMLAYARAK KUTLUYORUM.

Yeni yılın eskisini birçok bakımdan (Pandemi, Ekonomik krizin etkileri, yönetemeyen sarayın *** vb.) aratacağını öngörmek yanlış olmayacaktır. Ama yine yeni yılın birçok bakımdan (Mücadelenin dağınıklığının toparlanması, halkın öfkesinin katlanarak büyümesi, direniş odaklarının çoğalması, bizlerin daha fazla yan yana durmayı öğrenip pratikleştirmesi vb.) daha iyi olacağını öngörebiliriz.

Devrim ve sosyalizm mücadelesinin öznesi tüm güçlerin yan yana gelerek toplumsal fayda için, alternatif bir devrimci odağı oluşturmaları, halka karşı, tarihsel ve güncel, ertelenemez sorumluluğumuzdur. “Birlik-Mücadele-Zafer” şiarıyla tüm ezilenleri bu devrimci alternatif odağın etrafında birleştirip harekete geçirmek kavganın önceliklerindendir.

Bu bilinç ve kararlılıkla, bulunduğu alan ve mevzilerde umudun bayrağını dalgalandıran, yükselten bunun için çalışıp-çabalayarak mücadele eden tüm düşdaşlara sonsuz başarılar! BİN SELAM!

SEVDA GÜZELLİĞİNDE NİCE YENİ YILLARA…

Özgür gelecekte buluşuncaya değin sağlık, direnç ve umutla kalalım. Asla ama asla düşsüz kalmayalım.

İYİ Kİ VARSINIZ.

Komünar Selamlar

Tutsak PARTİZAN

Haydar Sönmez