20 Yıldır Tutsak olan Gönül Bulut Şakran Hapishanesinden yazdı

“En son mektuptan sonra sayımız 25'den 11'e düştü. Ancak durmadan yeniler geliyor. Yakında yine dolarız. Öte yandan su kesintisi sürüyor. Saat 8.de (gece) su kesiliyor ve 12'ye kadar gelmiyor. Hijyen açısından, kalabalık da olunca ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. (...) Havalar oldukça soğudu. Üşüyoruz ama bizim ihtiyacımız olan yüreğimizi ısıtacak güzel gelişmelerdir. Sevgi dolu bir merhabadır.”

GÖNÜL BULUT

KADIN KAPALI CEZAEVİ

ŞAKRAN – ALİAĞA/ İZMİR

 

 

Merhaba Adil Abi, 11-12-2017

            Ben ve yanımda bulunan on arkadaşım sonsuz Selam ve Sevgilerimizi gönderiyor yaşamınızda güzellikler diliyoruz.

            Ne zamandır istememe rağmen yazamadım. Kusura bakmayın lütfen. Zindan en zoraki zamanlarını bize yaşatıyor. Bu karanlığın karşısında günlük ya da anlık kendini hazırlamak, umudunu, inancını vede direncini tazelemek zorunda kalıyorsun. Hergün psikolojik dayatmalar, uygulamalarla biata, sindirmeye zorlanıyoruz. Bunun yolucda demoklesin kılıcı gibi başımızda sallanan disiplin soruşturmaları. Biri bitmeden diğeri çıkıyor.

            Abi biliyorsun bizler bir ömürdür tutsağız ancak bu kadar fütursuzluğu ilk kez yaşıyoruz. Amaç infazımızı yakarak özgürlüğümüzü engellemektir. Özgürlük düşümüzü baltalamaktır. 25 yıldır buralardayım ve altı yılım kaldı. Bunca yıldır bizi bekleyen ailelerimiz var. Bize dönük onların düşleri var. Bizim olduğu gibi. Kaybettiğimiz anne, babalarımızın düşlerini zaten biliyorsunuz. Onlar bizi özgür, ülkemizi barış dolu göremediler. Ancak bu amacımızı hiçbir zulüm söndüremez. Bu bir yürek ateşi ve kolay sönmeyecektir. Bu inanç bizim, yılmadan direnenlerin.

            En son mektuptan sonra sayımız 25'den 11'e düştü. Ancak durmadan yeniler geliyor. Yakında yine doluruz. Öte yandan su kesintisi sürüyor. Saat 8.de (gece) su kesiliyor ve 12'ye kadar gelmiyor. Hijyen açısından, kalabalık da olunca ciddi sıkıntılar yaşıyoruz.

(…)

İnfaz Hakimliğine yaptığım itirazı kazandım. Ancak kurum Ağı Cezaya götürdü itirazını. Oradan olumlu cevap bekliyoruz. En azından yasaklı olmayan yayınların verileceğine inanıyorum. Sonucu sizinle paylaşırım.

            Abi mektubunda "son romanımı aldın mı?" diye sormuşsun. Hayır almadım. Gelip geri iade edilmiş olabilir. Okumayı çok isterim abiciğim. Mümkünse tekrar gönder. Son dönem okuyacak hiç bir yayınımız yok. Sizin kitabınızı ise çok merakla bekleyeceğim.

            Ayrıca Yasemin arkadaşa yazmıştım. Normal yazmıştım. Bazen geç ulaşıyor normal mektuplar APS veya TM de çok pahalı oldu güç getiremiyoruz. Anlayacağını umuyorum, tekrardan ilk fırsatta yazarım. Ona ve bütün güzel insanlara Selamlar.

            Havalar oldukça soğudu. Üşüyoruz ama bizim ihtiyacımız olan yüreğimizi ısıtacak güzel gelişmelerdir. Sevgi dolu bir merhabadır. Umarız bundan sonra bunu bolca yazarız. Ülkemize 'huzur ve barış hakim olur. Bu inançtır bizi umutlu kılan.

            Abi bende sağlık olarak zor zamanlar yaşıyorum. Ancak dayanmak dışında yapılacak birşey yok. Değerli desteğinizle her türlü zorluğun üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bu da geç yazmama neden oldu.

            Dışarı çıkan onlarca arkadaşım sizi takip edecekti. Onlara da selamlar. Dilerim geride kalanları her açıdan yalnız bırakmazlar. Unutmasınlar buraların son baharı bitmiyor. Doğa yeşillenmiyor çiçekler açmıyor, kuşlar ve çocuklar yok. Geride kalanları UNUTMASINLAR...

            Abi mektuba 2 de fotoğraf da koyuyorum. Biri çizimlerimin. Daha çok gönderirim. Ayrıca Ekin'in kızı için yazdığım bir yazı da ektedir. Sevgiyle Selamlıyor, başarılar diliyorum. Hep Özgür kalın

            Gönül BULUT/İzmir

İlişkili İçerik