20 Yıldır tutsak Olan Gönül Bulut'tan haber var: Şakran Kadın Hapishanesinde elle arama işkencesi

“Kendim kurum içinde beş yıldır dedektörle aranıyorum.tüm siyasi mahkumlar gibi.Yoğun tutuklama,artan sıkıntılar v.s ile bulunduğum odaya getirildim.Tam 4 ay sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden kurum içi dedektör aramasını yasakladılar.Ben de elle aramayı kabul etmediğim için hiçbir yere çıkarılmıyorum.Buna görüş,revir,kültürel aktiviteler de dahil. (…)  Meral Ekin arkadaşın çocuğu için yaptıklarınızdan dolayı yürekten teşekkürler.Hala çocuğuna kavuşamasa da en azından sesi duyuldu.Moral desteği oldu.Yalnız ve sahipsiz olmadığını gördü.Bizim de bu konuda ki çabalarımız sürüyor. (…)Yanımızda olduğunuzu biliyoruz.Biz de yanınızdayız.”

 

GÖNÜL BULUT

ŞAKRAN KADIN KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

ALİAĞA- İZMİR

***

Merhaba Adil Abi;

Selam ve sevgilerimi gönderiyor,her anlamıyla iyi olmanı diliyorum.Yanımda bulunan 22 Kadın arkadaşımında selam ve sevgilerini gönderiyorum.

  Adil Abi gönderdiğin 1 Mayıs kartını aldım ancak bir türlü cevap yazamadım.Çünkü zindanın her günü diğerinden daha beter ve baskıcı geçer oldu.Hak gasplarının haddi ve hesabı yok durumda.Bir çok yerde kitap v.s alındığından bahsetmişsin.Biz maalesef hiçbir kitap alamıyoruz.Adımıza gönderilen kitaplar ya emanet eşyaya alınıyor ya da biz hiç Görmeden geri iade ediliyor.Tam anlamıyla 12 Eylül Askeri Nizam dayatımları devam ediyor hem de hiç hız kesmeden.

  Diğer yandan yoğun tutuklamalardan odalar tıklım tıklım. Yerde yatanlar mı dersin,su sıkıntısı mı,yemek sıkıntısı mı,hangisinden bahsedeyim bilmiyorum.

  Bunların yanında bir hiç kalsa da kendimde şu an Disiplin soruşturmasıyla yoğunca uğraşıyorum.Keyfi cezalarla Hak arayışımızın yıldırılacağı düşünülüyor.Haklı cezaları Onurla taşıyacağımız düşünülemiyor.Yada düşünülmek istenmiyor.

  Kendim kurum içinde beş yıldır dedektörle aranıyorum.tüm siyasi mahkumlar gibi.Yoğun tutuklama,artan sıkıntılar v.s ile bulunduğum odaya getirildim.Tam 4 ay sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden kurum içi dedektör aramasını yasakladılar.Ben de elle aramayı kabul etmediğim için hiçbir yere çıkarılmıyorum.Buna görüş,revir,kültürel aktiviteler de dahil. Bu konularda görüşme taleplerimiz hiçbir şekilde karşılık bulmuyor.Buna karşılık slogan atıp kapı dövme eylemi yaptığım için hakkım da açılan soruşturmalar sürüyor.Bu ciddi bir Hak ihlalidir.

  Sağlık problemlerim var,daha önce size belirtmiştim.Dilekçe yazıyorum dedektör  getirilmediği için çıkamıyorum.Ayağımda bilmediğim bir şey nedeniyle

(…) Elle aramalarda ise ideolojik yaklaşımlı insanlar tarafından kötü aramalara maruz kalıyoruz.Yine tutanaklık oluyoruz.Yani hiçbir gerekçe gösterilmeden kurum içinde dedektör ile aranma hakkımız gasp edildi.Sırf bulunduğumuz oda adli mahkumlara yakınmış,Onlarda dayatırmış gerekçesiyle yasaklandı.Oysa Siyasilerin dedektörle arandığını bilmeyen yoktur.Sonuç olarak bu ve benzer cezaların Hak arama Mücadelemizi olduğu gibi bizi de yıldırmadığı gibi daha da güçlendireceği hala anlaşılmamışsa yapacak bir şey yok.

  Bu nedenle de 3 günlük hücre cezası aldım.  Buna itirazlarım sürüyor.Bu kadar Haksızlığın ve Adaletsizliğin ayyuka çıktığı bir ülke de sonucun değişmeyeceğini ö görmek güç değil.

  Meral Ekin arkadaşın çocuğu için yaptıklarınızdan dolayı yürekten teşekkürler. Hala çocuğuna kavuşamasa da en azından sesi duyuldu.Moral desteği oldu.Yalnız ve sahipsiz olmadığını gördü.Bizim de bu konuda ki çabalarımız sürüyor.

Ağbiciğim.!

 İyi şeyler paylaşmak isterdim ama gerçeğimiz buyken iyi şeyler ifade edemiyorum. Lütfen kendinize çok iyi bakın. Yanımızda olduğunuzu biliyoruz.Biz de yanınızdayız.

Özgür Yarınlarda görüşmek dileğiyle

Yürekten Selamlar

Gönül BULUT

             İZMİR

Kadın Kapalı Cezaevi c-4

Şakran/Aliağa/İzmir

İlişkili İçerik