23 Yıldır tutsak olan Seyit Oktay'dan mektup ve fotoğraf var

5 Şubat 2016

Merhaba Keke Adil!

Her şeyden önce geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, biran önce sağlığına kavuşmanı diliyorum. Gönderdiğin iki yazılı kart, bir kırmızı üzerine muhtemelen Öykü'nün yaptığı çiçekli boş kart, bir de proje için bastırdığınız Yeşim Ağaoğlu'nun resmine eşlik eden şiirimin basıldığı karttan iki adet; toplam beş parçalı mektup zarfınızı aldım. Teşekkürlerimi iletiyorum.

Sevgili Adil Yoldaş!

Henüz Yeşim Ağaoğlu kitap yollamadı. Adresi olsa yazar sorardım, ama maalesef bilmiyorum. Mutlaka projenin kitabını istediğimi bilmenizi istiyorum, bekliyorum. Kendisine söylerseniz, yollarsa çok sevinirim. Çok yoğunsunuz, meşgul etmeyeyim diye kısa tutacağım. Zaten yaşanan gelişmeler ortada, çok da söylenecek bir şey yok. Onurluca direnmekten ve inadına ayakta kalmaktan başka!

Ekte bir yazı yolluyorum. “Alacakaranlık mı Çöktü Vicdanınıza”; artık yayınlarsanız iyi olur. Bu arada bir site hazırlığımız var, ben ve Doktor Ayhan Heval'in yazılarımızı yayınlayacak olan "Yazmak, yazgımızdır.com". Bir arkadaşımız var Hüseyin o uğraşıyor, artık ne aşamada bilemiyorum.

(…)

Selam ve saygılarımla...

Not: Bu mektubu yeğenim dışarıdan yollayacak, şaşırmayın:-) Yazımla birlikte, naçiz bir fotoğraf var.

Seyit OKTAY

E Tipi Cezaevi C-12

SİİRT

İlişkili İçerik