Alamayanlara duyuru: "Fotoğraf Köprüsü" albümü 2. baskıyı yaptı...

Görülmüştür grubu ile redfotoğraf grubunun ortak organize ettiği, 55 Tutsak ile 55 Fotoğrafçı buluşması, "İçeriden dışarı - dışarıdan içeri Fotoğraf Köprüsü" adıyla sergilenmiş sonra albüm olarak yayınlanmıştı.

1. baskı kısa sürede tükendi. 2. baskı yayınlandı.

Sergimiz ülkeyi dolaşmaya devam ediyor. 19 Mayıs'ta Batman'da olacak. Sonra sırasıyla Diyarbakır, İzmir...

Sergi albümü edinmek isteyen okurlarımıza toplamda 12 Tl pul karşılığı yollayabiliriz. 10 Tl kitap, 2 TL de posta masrafı. Sağlam adres istiyoruz. zira özel kargo ile değil, ucuz olsun diye PTT'den kayıtsız yollayacağız. çok sayıda istendiği takdire kargo ile yolayabiliriz. Alacağımız pulları da tutsaklarla yazışmada kullanacağız.

Kitap hakkında daha önce bilgi edinmeyenler için not:

Görülmüştür Ekibi ve redfotoğraf grubu olarak, uzun zaman ve emek sonucu (26 ayrı Hapishanede) birçoğu dünyada tanınan 55 fotoğraf sanatçısı ile 55 Tutsağı buluşturarak oluşturduğumuz bu sergimizde (ve yayınladığımız kitapta) amacımız:

  • Tutsaklarla birlikte kolektif bir fotoğraf projesi gerçekleştirmek
  • Dışarıda olan bizlerin, tutsaklarla iletişim halinde olmalarını sağlamak
  • Yaratıcı olmanın yalnızca zanaat olmadığını, düşüncenin soyutlama aracı olarak nasıl kullanılabileceğini göstermek
  • İçerinin sesini fotoğrafların diliyle dışarıdaki insanlara göstermek
  • 2016 Yılı itibariyle hapishanelerde sayıları her geçen gün artan 187.000 tutuklu ve hükümlünün varlığını dışarıdakilere yeniden anımsatmak.

Daha önce Mersin, İstanbul, Adana ve Urfa’da açılan, 19 Mayıs’ta da Batman Belediyesinin katkılarıyla açılacak olan sergimize davetlisiniz.

Görülmüştür Ekibi (www.gorulmustur.org)   -   Redfotoğraf Grubu