Almanya'da Maraş’tan, 19 Aralık Cezaevlerine ve Roboski Katliamına-Unutma’ Paneli

Maraş’tan, 19 Aralık Cezaevlerine ve Roboski katliamına-Unutma’ paneli, Köln MultiKultür derneğinde AGİF, Partizan, Sınıf Teorisi, Yaşanacak Dünya ve Görülmüştür Ekibi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Katılımcıların, Görülmüştür Ekibi tarafından dernek binasında sergilenen ‘İçerden Dışarıya Fotoğraf’sergisini incelemeleri ardından başlayan etkinlikte, Ali Mitil, Hacı Demirkaya, Sabri Diri, Çiğdem Devran, ve Adil Okay panelist olarak yer aldılar. Panel, saygı duruşu ve ardından Dilan ve Araz’ın seslendirdiği günün anlamına ilişkin müzik dinletisiyle başlandı.

Tüm panelistlerin ortak vurgusu, Maraş’tan 19 Aralık ve Roboski katliamlarına, öncesi dahil cumhuriyet döneminde tüm saldırı, katliam ve baskı siyasetinin amacı, egemen sınıfların iktidarını güvenceye almaktır vurgusu yapıldı.

Soru-cevap bölümüyle devam eden panelde ‘Ne Yapmalıyız’ sorusuna ortaklaşan cevap ise, devrimci birleşik mücadelenin yükseltilmesi, günün koşullarının bunu acil dayattığı vurgusuyla bitirildi.

redfotoğraf grubu ile Görülmüştür Ekibi’nin ‘İçerden Dışarıya Fotoğraf’ sergisi, dernek binasında bir hafta kadar sürecek

Dernek Adresi: Kalk-Mülheimer str. 124 Köln. Mültikültürel Merkez

İlişkili İçerik