"Bu çeyrek asırlık esaret, çeyrek asırlık da direnç demek. Birlikte bunu özgürlükle tamamlayacağımıza inanıyorum. “

“Benim 2 yıl 8 ayım falan kaldı. Zor da olsa yıllar geçiyor. Bu sürenin de bir an önce bitmesini diliyorum. Özgürlüğü anlamlı kılan siz sevdiklerimize kavuşmak istemimizdir. Keşke hemen yarın olsaydı ama bu iklim YİRMİYEDİ yıllık esaretle hiçbir şeyin kolay olmadığı çok acı deneyimletti. Bu çeyrek asırlık esaret, çeyrek asırlık da direnç demek. Birlikte bunu özgürlükle tamamlayacağımıza inanıyorum. “

Gönül Bulut. Kadın Kapalı Hapishanesi. M24. Bakırköy / İstanbul  

***              

Merhaba Adil abi.

Güzel ve anlamlı olana dair her şeyin çağlayanlar gibi coşkun olması dileğiyle sonsuz sevgi ve selamlarımı gönderiyorum size, şahsınızda bütün güzel dostlara.

            Her açıdan zorlandığımız, zor bir zamandayız. Ama sımsıcak mektubunuz, kartlar ve kitapla yüreğimizi ısıttınız yürekten teşekkürler. “Özgürlüğün Sesi” kitabını okudum, sesimizin, hüznümünüz, düşlerimizin duyulup görülmesi mutluluk verici.  Sesinizi duyduk yalnız olmadığımıza dair. Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık. Anlam arayışımıza büyük bir anlam kattınız. Bütün çabaların daha da büyümesi dileğiyle başarılar.

            Abiciğim ve değerli dostlar, ben bizler iyiyiz. Ben de sevindim sizden haber aldığıma. Her anlamda olduğu gibi zindanda da sıkıntılarımız, sağlık problemlerimiz devam ediyor. Deyim yerindeyse canla, başla bu süreci derin tahribatlar yaşamadan atlatmaya çalışıyoruz. Umarım tez zamanda bu başarımızı sizlerle paylaşma şansımız olur.

            Abiciğim bana mektup pulu da göndermişsin. Ama bu cezaevi pul almıyor. Lütfen göndermeyin. Düşünmeniz bile yeter. Tekrardan çok teşekkürler.

            Adil abi benim 2 yıl 8 ayım falan kaldı. Zor da olsa yıllar geçiyor. Bu süreninde bir an önce bitmesini diliyorum. Özgürlüğü anlamlı kılan siz sevdiklerimize kavuşmak istemimizdir. Keşke hemen yarın olsaydı ama bu iklim 27 yıllık esaretle hiçbir şeyin kolay olmadığı çok acı deneyimletti. Bu çeyrek asırlık esaret, çeyrek asırlık da direnç demek. Birlikte bunu özgürlükle tamamlayacağımıza inanıyorum.

            Bu mektupta 4 adette çizimimi gönderiyorum. Bazıları eski, bazıları yeni çizim. Umarım daha güzel şeyler paylaşma şansımız olur.

            Abiciğim çok değerlisiniz. Herkese kucaklar dolusu selamlar.

                                                                                                                      Sevgiyle kalın.

                                                                                                                     

“Birgün bu kapılar açılacak biliyorum

Zindan zincirleri bir bir kopacak

Zulmün kanattığı ellerimde

Bir asırlık hasretinle

Ayaklarım toprağa

            Gözlerim ışığa

Düşlerim gerçeğime onur nişanıyla

            Kavuşacak

Geride kalacak birkaç adımlık hücreler

Soğuk ranzalar

Biriktirdiğim bir avuç gökyüzü

Sen yoksun ya annem

Hasretim ağlayarak…”

Gönül Bulut

                                                                                                         

 

İlişkili İçerik