Dr. Ayhan Kavak'tan mektup var: " biz kuşatılmış karanlık mekanlardakilerin başına da kayalar düşmekte."

“Herkesin başına çiçekler serpilirken biz kuşatılmış karanlık mekanlardakilerin başına da kayalar düşmekte. Hal böyleyken kitaba ve yazıya olan tahammülsüzlük dışarıdan yollanan kitap ve dergilere yasak gelme oldu. İki ayda bir, özel-bayramlarda bir adet hediye kitap alabileceğiz artık.”

Ayhan Kavak. 1 No’lu T Tipi Hapishanesi A-3. Siverek/Ş. URFA

***

15.11.2021

Kekê Adil Hocam’a, Selam, sevgi ve saygılarımla merhaba…

Son iki aydır epey meşakkatli ve zorlayıcı bir süreci yaşadık bu mekanda. İlkin bizim, bir hafta sonra da yan odamızdaki arkadaşların konukluğuna korona gelmişti. Allah’ın sevgili kulu olmadan mı yoksa üçüncü aşıyı yaptırmadan mı bilinmez korona beni pas geçti. Toplamda on dört arkadaşımız yakalanmıştı. Dışarıdan gelen aramanın azizliğine uğradık. İkaz etmemize rağmen kimileri hijyen kurallarına uymadan arayınca bizlere de koronayı kapmayı reva gördüler (!) Tabi yedi arkadaş (iki odadaki) negatif çıkınca bir başka odada temaslı karantinaya alındık ama mevcut durumu keyfe keder uzattılar.

Neticede herkes negatif çıkmanın ardından odamıza döner dönmez, ‘haydi odanızı değiştireceğiz’ dediler. Hasılı yeni konsept gereği daha önce aynı koridorda sıralanan üç odamızı birbirinden kopararak farklı bloklara taşıdılar. Daha yeni yeni alışıyoruz diyeyim… Bu durum yoğunlaşmaları da sekteye uğratsa da elden bir şey gelmiyor. Allah’tan Firari Yazılar çıktı. Olaki fahiş pul zammı sürecine denk gelseydi vay halimize.

Değerli Kekê, bizimkiler koliyle yollamışlardı kitapları. Sadece koliyi açtıklarında biraz karıştırabildim. Başta sen olmak üzere emeği geçen canlara şükranlarımı sunarım. Ne yazık ki Firari Yazıları halen almış değilim.

Orhan Çaçan arkadaşın dayısının sözünü değiştirerek söylemek gerekirse herkesin başına çiçekler serpilirken biz kuşatılmış karanlık mekanlardakilerin başına da kayalar düşmekte. Hal böyleyken kitaba ve yazıya olan tahammülsüzlük dışarıdan yollanan kitap ve dergilere yasak gelme oldu. İki ayda bir, özel-bayramlarda bir adet hediye kitap alabileceğiz artık. Kendinin de hazırlayıcısı olduğun kitabı hediye olarak kabul etmek garip bir durum olsa da yapacak başka şey yok…

(…) Sevgiler selamlar

Ayhan

İlişkili İçerik