Düzce Hapishanesinde radyo kitap yasak

“Bizim burada yeni bir şey yok. Aynı sayı, ne gelen var, ne de tahliye olan. Ziyaret yarım saate düşmüş. Gazete radyo yasak. “

Resul Baltacı

T-Tipi Kapalı cezaevi A-22 Düzce

***

Merhaba Sevgili Adil Hoca,

            Öncelikle en sıcak özgürlük ruh ve duygularla sana ve şahsında tüm aileye, dostlara selam. Sevgilerimi gönderiyorum. Son mektubunu aldım. Durumunuzun iyi olmasına sevindim. Yollanan mektuplarımızı  yayınlandığınız için ve bu sıcak, içten ilgin için teşekkür ediyorum. Elinize, yüreğine sağlık. Her işinde içtenlik, sıcaklık, dayanışma, paylaşımı görüyorum.

            Artık adımız, mektuplarımız her yerde sayenizde. Sahipsiz olmadığımızı iyi biliyorum. Amaç herkes duygu, düşünce ve yaşadığımız mekanları hakkında bilgi sahip olmaktır. Az çok biliyorsun yaşadıklarımızı. Her gün biraz daha kara bulutlar üzerimize dolu yağdırıyor. Hukuk iflas etmiş. Ne anayasa, ne yasa, ne insan hakları kalmış. Sözde uygarlık temsilcileri onlardır. Tutsaklara bir kötü gözle bakıyorlar. Bütün sözcükler onların elinde can çekişiyorlar. Hangi sözcük kullansa "ceza" geliyor yağmur gibi.

Sevgili Adil Hoca. Bizim burada yeni bir şey yok. Aynı sayı, ne gelen var, ne de tahliye olan. Ziyaret yarım saate düşmüş. Gazete radyo yasak.  

            Aslında paylaşacak çok konu var ama beni anlayacağını biliyorum. Kendine çok iyi bak. Özgür diyarlardan buluşmak dileğiyle.

 

Not: Üç mektup gönderiyorum.

Sevgilerimler

Resul Baltacı

T-Tipi Kapalı cezaevi

A-22

Düzce

İlişkili İçerik