Elazığ Kadın Hapishanesi’nden mektup var

10.05.2020
   Merhaba 

   Bir süre önce sergi davetiyeniz, İki gün önce de “Koronavirüs Günlüğü” yazınız elime ulaştı. Bu vesileyle Ben de sizin /sizlerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nızı kutluyorum.

   Bundan üç ay öncesine kadar tv seyrederken “dışarıda bir hayat var”  deyip bir atlamazdım hiçbir kanalı.  Ama şimdi tv açıp bakmak gelmiyor içimden. Cezaevi duvarlarını aşsa da boşlukta asılı kalıyor bakışlarım, zira meydanlar ve sokaklar cezaevi maltalarını aratmıyor artık.

   Böylesi süreçlerin tüm aleyhimizde kullanılıyor maalesef.  2016'da da olduğu gibi.. Alınan önlemlerin (önlemler kısıtlamalardan ibaret) merkezi cezaevleri olduğu için, önlemlerin en son kaldırıldığı mekanlar da ne yazık ki cezaevleri oluyor. Tam da bu süreçlerde infaz düzenlemeleri zamanlama bakımından gündeme müthiş bir şekilde uyarlanıyor.

    Önümüzdeki senelerde dört yılda bir bu olağanüstü durumların yaşanması ve “ düzenlemelerin” yapılması olasılığına hazırlanıyoruz artık. Ve sağlıklı karşılayabilmek için kendimize iyi bakmaya çalışıyoruz  .
   
    Sizin de değerli yazılarınız ve desteklerinizle bu zorlu günleri geride bırakacağımız, aydınlık bir geleceğe kavuşacağımız inancıyla… Sizi selamlıyorum/ selamlıyoruz. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayıp yanımızda olan siz ve sizin gibi değerli insanlara yürekten sevgilerimizi gönderiyoruz.

Beritan ANAHTAR
Kadın Kapalı C.İ.K
ELAZIĞ 

İlişkili İçerik