Gaziantep Hapishanesinden mektup var... Kitaplarımız Ulaşmış...

8 Nisan 2019

Merhaba Değerli Adil Arkadaş - Dembaş!

Giriş yazısı-önsözünde insanları cezaevlerine karşı duyarlı olmaya davet ettiğiniz dergi ile güzel şiir kitabınız bana ulaştı. Spas!

Sizi, duyarlılığınızı, çalışmalarınızı biliyordum fakat doğru söylemek gerekirse eserlerinizi hiç okumamıştım. Fakat Eylül Kokusu'nu okuduğumda karşılaştığım “Bu Kent Özlenir mi…” şiirini yıllar önce okuyup ezberlediğimi hatırladım. Yani şiiri beğenmiş, ezberlemişim ama yazarını bilmiyorum. Acaba bu, yazara yapılmış bir haksızlık olarak değerlendirilebilir mi? Ya da siz böyle yorumlar mısınız? Böyle yorumlamadığınızı düşünüyorum. Hem yıllar da geçse tecrübelendiğimiz gibi bir şekilde emeğin emektarı ortaya çıkıyor. Ve aslolan verilmek istenen mesaj, yaratılmak istenen duygu değil mi? Tabi bu benim bakış açım. Elbette şiir çok daha fazlasıdır.

Son olarak sormak istediğim bir konu var; Kısa öykü, şiir vb. yazılarımızı değerlendirecek- yayınlayacak dergi, site vb. yerler varsa göndermek istiyorum. Eğer bu yönlü imkanlarınız varsa bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Elimde bazı çalışmalarım var, bunları değerlendirmek istiyorum.

Duyarlılığınız için tekrar teşekkür ediyor, burada arkadaşlar adına (Antep H-Tipi) Selam Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum.

Naim KÜÇÜKKAYA
H-TİPİ KAPALI C.EVİ
F-3 GAZİANTEP