"Genel olarak duyarlılığınız ve cezaevlerine olan ilginize son derece değer veriyorum"

Değerli Adil Okay,

Dilerim iyisiniz. Doğrudur, epey oldu yazışmayalı. Siz de yoğunsunuz her zaman; bu gözden kaçmıyor. Son olarak bir mektup bir de resim göndermiştim aslında. Anladığım kadarıyla ulaşmamış.

Ben evli değilim. Doğal olarak çocuğum da yok. Diğer yandan, odamdaki tüm arkadaşlar da bekar ve çocuğu olan yok. Keşke bu konuda size yardımcı olabilseydim. Zira, genel olarak duyarlılığınız ve cezaevlerine olan ilginize son derece değer veriyorum. Öykü'cük ise herkesin sevgilisi olmuş zaten.

Ben resim çizmiyorum. Fotoğrafta fonda görülenleri bana ait sanmayınız. Ama yıllardan beridir karikatür çiziyorum. Çizimler çoğalınca eve gönderiyorum. Evde bayağı birikmiş. Şu an elimde on adet var ve onları size gönderiyorum. Şayet isterseniz, evde çizdiklerimin güncel olmayan ve yazısız olanlarını size gönderebilirim. Ama gönderdiğim on çizimi yeterli görüyorsanız mesele yok. Şayet evdeki çizimleri göndermemi isterseniz bana bildirirseniz iyi olur. Ya da ben evin telefonunu size vereyim, siz isteyin, daha pratik olur. Ailem Diyarbakır'da oturuyor. Eğer çizimlerin gönderilmesini isterseniz 0412-........ no'lu telefondan.... Ben kardeşime gerekli izahı yaparım. Kendisi size gönderir, siz de uygun bulduklarınızı değerlendirirsiniz. Her halûkârda teşekkürler.

Bizler bir biçimiyle zamanı değerlendirmeye çalışıyoruz. Cezaevlerini en az bizim kadar bildiğinizi bildiğimden anlatmıyorum.

Öykü'cük ve eşinize mutluluklar diliyorum. Yanımdaki arkadaşlar da selam söylüyorlar.

Sevgi ve saygılarımla.

Ahmet Bilge

E Tipi Hapisahane C-4

Elbistan - Kahramanmaraş

İlişkili İçerik