GEZİ TUTUKLULARINA İŞKENCE

İzmir'de tutuklanan Gezi direnişçilerinin sohbet hakkı engelleniyor ve direnişçilere ayakkabı araması dayatılıyor. Dün tutuklanan direnişçiler ise aç ve susuz bekletiliyor.

 

Etkin Haber Ajansı / 16 Temmuz 2013 Salı, 21:06

İZMİR- İzmir’de tutuklanan Gezi direnişçilerine işkence bitmiyor. İzmir’de İkinci dalga gözaltılarda tutuklanıp Kırıklar 1 nolu F Tipi Hapishanesi'ne konulan Gezi direnişçileri hapishane idaresi tarafından adli tutuklu muamelesi görüyorlar.

Siyasi tutukluların kazanmış olduğu haklardan yararlandırılmayan, sohbet hakları engellenen, diğer siyasilerden ayrı bir yere konulan, aramalarda ayakkabı araması dayatılan direnişçiler, bu nedenle çıplak ayakla görüşe geliyorlar.

Hücre değişimi istekleri reddedilen tutukluların avukatları bugün tutuklama işlemlerini yapan savcılıkla görüştüklerinde Gezi direnişçilerinin siyasi tutuklu olarak gönderildiklerini, muamelenin hapishane idaresi tarafından yanlışlıkla yapılmış olabileceğini ileri sürdü. Avukatlar yarın hapishane idaresiyle görüşecekler.

Dün tutuklanan Gezi direnişçileri de Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi'ne konuldu. Burada sabahleyin 5.30 saatlerinde girişleri yapılan tutsaklar o saatten beri aç ve susuz olarak tek tek hücrelerde bekletiliyorlar.

İlişkili İçerik