“Görülmüştür kolektifinin gönlümde ayrı bir yeri var."

“Görülmüştür kolektifinin gönlümde ayrı bir yeri var. Bir çıkış olsaydı Görülmüştür platformu belki de edebiyatla bağımı koruduğum bir alan olacak.”

Serdar KOÇ

Yüksek Güvenlikli Hapishane E1-5 Ereğli/KONYA

***

Merhaba,

Adil Abi, selam ve sevgilerimi yolluyorum. Yarın itibariyle bir Mayıs. Bayramınızı kutluyorum. Geçen hafta mektubunu aldım. Öncesinde Ahmet Bilge’den depremde yakınlarınızı kaybettiğinizi öğrendim ve sizin mektubu almadan önce başsağlığı mektubu yolladım. Tekrar başınız sağ olsun. Ağır bir travma yaşandı, yaşanıyor.

Bunun haricinde umarım iyisiniz. Yeni bir projeye imza atmak durumundasınız. Umarım katılım yoğun olur ve güzel bir paylaşım gerçekleşir. Resim ve karikatür alanında yokum. O nedenle bir öyküyle geleyim dedim. Umarım işe yarar. Valla kısaltma durumu olursa orasını siz halledersiniz. Uzun yazma huyum var. Gerekli kısaltmaları yaparsınız artık. Yazılanı kısaltma konusunda cimri sayılırım.

Aslında yanımda farklı konularda yazdığım öyküler var. Ama bu serginin konusuyla ilgili değil. Hem uzun öyküler. Zaman olsaydı makale, deneme türü bir metin yazar yollardım, ama zarftaki damgada mektubun ne zaman yollandığı belli olmuyor. Yoksa katkı sunmak, katılım göstermek benim açımdan keyif verici oluyor. Hem Görülmüştür kolektifinin gönlümde ayrı bir yeri var. Bir çıkış olsaydı Görülmüştür platformu belki de edebiyatla bağımı koruduğum bir alan olacak. Edebiyatı seviyorum. Ruhuma dokunan bir kitabı okumak mutlu ediyor beni. Yazmak ise hele ki hakkını vere vere yazmak bambaşka bir tat. Bu cezaevine geleli yedi ay oldu. Kayda değer bir yazım çalışması olmadı. Haliyle bunun eksikliğini hissediyorum.

Geçenlerde genç bir arkadaşa sizin adresinizi verdim. Karikatür yapıyormuş. Size yollamasını söylemiştim. Ne ki henüz bu sergi projesini öğrenmeden başka bir koridora geçti. Yoksa bu sergiye katılmasını isterdim.

Karşı Sanat’tan Deniz, Sena, Leyla, Ezgi, Önder ve Feyyaz’a çok selamlar. Maalesef yıllar yılı edebiyat dergilerini görmüşlüğüm yok. Edebiyat alanındaki gurupları, dergi ve çalışmaları takip etme imkanı olmadığından ilk defa bu sergi vesilesiyle Karşı Sanat’ı öğrenmiş oldum. Çeyrek asırdan fazla teknoloji ve değişen toplumsal gerçeklik ile açılan mesafe böyle kendini gösteriyor.

Sergi adına dair acaba ne önerebilirim, diye düşünüyorum şu an. Mahzenden Sesler, Hayatın Kenar Renkleri aklıma geldi. Gerçi belirgin mağduriyet kokusu geliyor bu adlardan. Sabaha aklıma doğru düzgün bir şey gelirse yazarım. Uyumadan önce düşünürüm genelde.

Artık bitireyim. Sevgiyle ve esenlikle kalın.

 

Serdar KOÇ

Ereğli Yüksek Güvenlikli Hapishane E1-5

Ereğli/KONYA

İlişkili İçerik