Güneş’in durumu kötüye gidiyor

Hasta tutsak Halil Güneş’in avukatı İmran Gökdere, kendisi ile 2 gün önce görüştüğünü ve durumunun her görüşmede daha kötüye gittiğini ifade ederek, Adli Tıp Kurumu’nun Güneş için verdiği “cezaevinde kalamaz” raporunun dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde 21 yıldır tutulan hasta tutsak Halil Güneş (46), Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktor heyetinin vermiş olduğu “cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen cezaevinde tutuluyor. Halil Güneş’in avukatı İmran Gökdere Güneş’in durumunun daha ciddi bir hal aldığını ifade etti.

Durum ciddi!

2 gün önce hasta tutsak Halil Güneş’i ziyaret eden avukat İmran Gökdere, Güneş ile görüşme esnasında en fazla 20 dakika oturabildiklerini, ardından Güneş’in durumunun kötü olmasından kaynaklı revire gitmek üzere görüşmeyi yarıda bıraktıklarını ifade etti. Gökdere, “Bu durum mevcut olan sağlık sorunlarının ciddi boyuta gelmiş olduğunu gösteriyor. Sürekli öksürme, kan kusma durumu, kilo verme durumu var. Daha önce de sol göğüs kafesinden ameliyat oldu. Ameliyat olmasının hemen ardından cezaevine gönderilmesi hastalığının bu kadar ilerlemesinin başlıca faktördür. Hastanelerde hasta tutsak koğuşu bile bulunmuyor” dedi.

Yasin Kobulan / Amed- Diha

Kaynak: www.ozgur-gundem.com

İlişkili İçerik