Hasan Gülbahar'dan Mektup Var

Sevgili Adil, bir taraftan işte böyle gözümüz dışarda. Aslında gönlümüzde. Geçen aylarda 3. Yargı Paketi ile üç arkadaşı tahliye ettiler. Şimdi 7 kişiyiz. Sadece birkaç arkadaşın birkaç yıllık cezaları var. Diğerlerimiz ağır mahpus durumunda. Uzun yıllardır yatanlarız. Benim için de şu 12 Eylül yargılamalarının geçersiz kılınması yasalaşırsa bir çıkış gerçekleşebilir. Öneriyi AKP milletvekili vermiş, şu katliamcı faşistlerin tahliyesini sağlayan yasayı hazırlayan Manisa Milletvekili. Ortalık Suriye için bu denli karışık olmasaydı bu ay 4.Yargı Paketi ile birlikte ele alınacaktı. Şimdi seçim yasaları vb. işler karışık. Bekleyeceğiz artık.

Yolladığın gazete küpürünü almıştım. Çok teşekkürler. TV’deki açıklama ve programları da izlemiştim. Unutmadan şu 25 yıl önce Yunanistan'dan aldığın kartın da ulaştı küpürle. Sağolasın dostum. Mutlaka özel anıları da vardır o kartın, günlerim tıpkı her Eylül'de bizleri bulan anılar gibi! Geçen sene Samsun 78'liler Bülteni için dernekten arkadaşlar bir yazı istemişlerdi. Ben biraz geç yazabildiğim için o sayıda yer verememişlerdi. Bu ara bende yeniden kaleme alarak sana yollayayım dedim mektupla birlikte.3 sayfalık o yazımda var.

Burada yaşam günübirlik sorun ve didişmelerden uzak iyi geçiyor. Arkadaşlarla haftada bir spora (diğer koğuştan hevallerden beş kişiyle voleybola) çıkıyoruz. Bazen de halı sahaya çıkıyoruz. Benim de son 4-5 aydır dizimdeki sakatlıktan dolayı oynadığım söylenemez. Nadiren katılıyorum. Hareketsiz kalmak içerde sağlık yönünden problemleri arttıran bir faktördür bilirsin. Yine de volta ile dengelemeye çalışıyorum dost. Spor için sahaya çıkmak tek değişik ortamımız oluyor. Onun dışında hep bildik döngüde devam ediyor yaşamımız. İnsan belli bir düzen de tutturunca zamanın akışı bile hissedilmez olup yetersiz gelebiliyor. Çeşitli uğraşların varlığında dışarda da zaman benzer tarzda hissettiriyor olmalı.

Değerli dostum, kendinize çok çok iyi bakın lütfen. Tülin’i, seni ve Öykücüğü sevgiyle sarıyorum.

Çalışmalarında kolaylıklar ve artan başarılar diliyorum.

Arkadaşların da selamı var.

Güzelliklerle ve umutla kalın. Dostlukla

Hasan GÜLBAHAR

T tipi kapalı hapishane

A-5 Bafra -Samsun

İlişkili İçerik