Hasta Tutsak Mehmet Yamaç'tan Newroz Mesajı Var!

Merhaba Gamze Yoldaş,
NEWROZ PİROZ BE!

Sevgili Gamze yoldaş kızıl bir umutla simgeleşen, toprağa düşerek ölümsüzleşen tüm kızıl güllerimize olan borcumuzu ödeme inancıyla ölümsüzleşen yoldaşların çizdiği yoldan çağın Dehakları'na karşı isyan ateşini yükseltelim. Gün faşizme karşı kavgayı büyütme günüdür.

Çağdaş Kawa’nın üç kibrit çöpüyle yaktığı direniş meşalesinin ışığında Newroz ateşini harlandıralım. Bu kavga senin de kavgandır. Bir kibrit çöpünü de sen çak Newroz’un isyan ateşini eşit ve özgür bir dünya için yakalım hep beraber çağdaş Kawa’nın gözlerindeki ışığa yürüyelim.

Biz Şervanê Şoreşgeren Marksist Leninistên Kurdistan dava tutsakları olarak bu inançla şahsında tüm yoldaşların ve dostların Newroz bayramını en içten devrimci duygularla kutluyoruz. Cejna newroz ji buyna we karkerên şoreşger bi dilo can piroz be.

Newroz da ölümsüzleşen çağdaş Kawa’nın şahsında Zekiyeler'i, Rahşanlar'ı, Semalar'ı ve 28 Mart'ta kızıl komutan Egit'i, 30 Mart'ta Mahirler'i devrim ve sosyalizm mücadelesinde ölümsüzleşen tüm yürekleri sevgi ve saygıyla anıyoruz, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz, anılarına mücadelemizde yaşatacağız.

Yüreğimizin olanca sıcaklığıyla o proleter yüreklerinizi sevgiyle selamlıyoruz. Sevgiyle umut ve dirençle kalın. Devrimci selamlar, saygılar. Serkeftin!

BİJİ NEWROZ , YAŞASIN NEWROZ
YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM

Kürdistan ML Devrimci Savaşçılar Dava Tutsakları
Azad

Mehmet Yamaç
F Tipi Hapishane A-27

Edirne

İlişkili İçerik