İliklerimize Değin ÜŞÜYORUZ!

 

21.02.2016

(Sergi Kitapçığını alınca) "bir anda duvarlar arasından özgürlüğe - özgür yaşama 55 pencere birden açıldı! Kitapçık, daha şimdiden; çatıları, duvarları ve dikenli telleri aşarak, ‘en çok okunan’lar arasındaki yerini almış bulunuyor. Elinize, yüreğinize ve beyninize sağlık. İyi ki varsınız!"

 

Merhaba,

“Fotoğraf Köprüsü” Sergileri’ni basına yansıdığı boyutuyla ilgiyle izliyoruz. Bu yönlü merakımızın had safHaya ulaştığı bir anda, o muhteşem fotoğrafını yorumladığım Sevgili Sema Barbaros, çalışmanın kitapçığını gönderdi ve bir anda duvarlar arasından özgürlüğe-özgür yaşama 55 pencere birden açıldı!

Kitapçık, daha şimdiden; çatıları, duvarları ve dikenli telleri aşarak, ‘en çok okunan’lar arasındaki yerini almış bulunuyor. Elinize, yüreğinize ve beyninize sağlık. İyi ki varsınız!

Bize gelince; “İliklerimize Değin ÜŞÜYORUZ!” diyeyim Adil Hocam. Tüm coğrafya düzlemini saran ve gittikçe yoğunlaşan yakıcı atmosfere inat, üşüyoruz... Mevsim kış! Bozkırın orta yerinde, bir de beton yığınları içinde olunca daha bir hissediyoruz mevsim etkisini. Ama ille de, yüreğimizin doğusunda ezilen ve yok sayılan, yeryüzünün en onurlu mazlum halkına yönelik zulümlere karşı elimiz kolumuz bağlı, izlemek zorunda kalmaktan başka bir şey yapamamak ise; iliklerimizi donduruyor!

‘Hele bir bahar coşkusu dallara yürüsün, kuşlar ilk melodileriyle güzelliklerini müjdelesin! İşte o zaman iliklerimize bahar öz suları yürümeye başlayacak; ısınacağız!’ haykırışlarımız, tesellilerimiz oluyor bir bakıma-malum!

Hapisiz, hapisteyiz; ama gel de bunu anlat, ateş yanığı ‘tutsak’ yüreklerimize!

Özgür günlerde buluşmak umuduyla, size ve şahsınızda Görülmüştür Ekibi’ne, Redfotoğraf Grubu’na selam, sevgi ve başarı dileklerimizi iletiyorum. Öykü arkadaşımıza ayrıca kocaman sevgilerimizi gönderiyorum.

Sağlıcakla kalın...

 

Resul Kocatürk

F Tipi Cezaevi B-24

Hacılar-KIRIKKALE

İlişkili İçerik