İtirafçılık dayatması!

Alanya L Tipi Cezaevi’nde bulunan Abdulkerim Çermik’in cezası bir yılın altına düştü. Hatta sadece 7 ay cezası kaldı. Bu durumda, bir ilçe cezaevine sevk edilmesi, hatta denetimli serbestlik yasasından yararlanarak tahliye edilmesi gerekiyor. Ancak cezaevi yönetimi buna yanaşmıyor. Sebebi ise okurumuzdan “örgütten ayrıldığına” dair bir dilekçe istiyor. Okurumuz, mahkeme kararında bile “örgüt üyesi olduğuna dair delil bulunamadı” derken, benden adeta pişmanlık dilekçesi istemelerine bir türlü anlam veremiyorum, diyor haklı olarak. Cezaevi idaresi, kendisini yasaların üstünde görüyor galiba.

İzmir’in Kınık ilçesinde bulunan Açık Cezaevi’nde sağlık ve hijyen sorunları yaşanıyor. Cezaevine 15 ya da 20 günde bir doktor geliyor. 5 dakika süren banyoda kullanılan su ise kirli-paslı akıyor. Dahası kişilere göre muamelenin yapıldığı bu cezaevine insan hakları kurum ve kuruluşlarının ilgi göstermesi, gelip gözlemde bulunarak ilgili yerlere rapor göndermesi isteniyor.

Adana’daki Karataş Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki koşullar düzelinceye kadar, 6 Şubat 2015 tarihinden itibaren, açık ve kapalı görüşlere çıkılmıyor. Bu cezaevinde, görüşlerde yaşanan insan hakları ihlallerini gazetemizde daha önce haberleştirmiştik.

Kırıkkale F Tipi Cezaevi’nde bulunan Murat Ortaç’ın dosyası bozuldu. Bunun üzerine yeniden yargılanacağı Adana’daki Kürkçüler F Tipi Cezaevi’ne sevk edildi. Arkadaşlarının dikkatine!

Gümüşhane E Tipi Cezaevi’nde bulunan Orhan Seven ve Cezmi Arsu, Cizre K Tipi Cezaevi’ne sevk edildiler. Arkadaşlarının dikkatine!

Çankırı E Tipi Cezaevi’nde bulunan Fikret Ataş ve Fadıl Aydemir’in Erzincan T Tipi Cezaevi’ne sevki çıktı. Kısa bir süre sonra orada olacaklar. Arkadaşlarının dikkatine...

Hala Sincan 2 nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan Şahin Bulut’un ilçe cezaevine sevki nihayet çıktı. Önümüzdeki günlerde Bismil’e gönderilecek.

Belli günler için yazılan yazılarınızın çok önceden gönderilmesi gerekiyor. Örneğin 11 Şubat günü kaleme aldığınız bir yazı 15 Şubat’ın bir hafta sonrasında elimize geçebiliyor. O zaman yazdığınız boşa gidiyor.

Şakran 4 nolu T Tipi Cezaevi’nde bulunan Ferhan Ay’ın 4 çizimini aldık. Teşekkür ediyoruz.

Hala Erciş Açık Cezaevi’nde bulunan tutuklu gazetecilerden Şahabettin Demir’in “Doğaya dönüş” isimli kitabı yayınlanmış. Kutluyorum!

En azından yeni tutuklananlar için yazıyorum: Erkeklerin kadın mücadelesi üzerine yazı yazmasını istemiyoruz!

Şopa Rojê dergisi ile TUHAD-FED aynı adrestedir: Kurt İsmail Paşa 8. Sk. Mem û Zin apt. Kat:2 No:3 Yenişehir - DİYARBAKIR

DÜZELTME: Tekirdağ 2 nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan Cemil Akın’ı T Tipi Cezaevi’nde diye yazmışız. Düzeltiyor ve arkadaşlarının dikkatine sunuyoruz.

MEKTUBU GELENLER:

Denis Cristina Moiceanu - Bakırköy Kadın Cezaevi
Kadriye Külter - Karataş Kadın Kapalı Cezaevi
Abdulkerim Çermik - Alanya L Tipi Cezaevi
Abdurrahman Akçil - Batman M Tipi Cezaevi
Ahmet Mahmo - Batman M Tipi Cezaevi
İsmet Beyhan - Bolu F Tipi Cezaevi
Orhan Seven - Cizre K Tipi Cezaevi
Fikret Ataş - Çankırı E Tipi Cezaevi
Mirhan Göktaş - Diyarbakır D Tipi Cezaevi
Şahabettin Demir - Erciş Açık Cezaevi
Murat Bulan - Erciş Açık Cezaevi
Abdulaziz Özdemir - G.Antep H Tipi Cezaevi
Bülent Akar - Gümüşhane E Tipi Cezaevi
Cihan Özyıldız - Karaman M Tipi Cezaevi
Yalçın Targut - Kınık K1 Kapalı Cezaevi
Resul Kocatürk - Kırıkkale F Tipi Cezaevi
İsa İpekli - Kırıkkale F Tipi Cezaevi
A. Kadir Ercan - Kürkçüler F Tipi Cezaevi
Murat Ortaç - Kürkçüler F Tipi Cezaevi
Burhan Çelik - Mardin E Tipi Cezaevi
Bayar Babat - Midyat M Tipi Cezaevi
Metin Durmaz - Nevşehir E Tipi Cezaevi
Taner Hacılar - Silivri 7 nolu L Tipi Cezaevi
Şahin Bulut - Sincan 2 nolu F Tipi Cezaevi
Özkan Kart - Sincan 2 nolu F Tipi Cezaevi
Ferhan Ay - Şakran 4 nolu T Tipi Cezaevi
Cemil Akın - Tekirdağ 2 nolu F Tipi Cezaevi
Cahit Yaşar - Tekirdağ 2 nolu F Tipi Cezaevi
Hüseyin Yalçın - Van F Tipi Cezaevi
İlyas Yüksek - Van F Tipi Cezaevi

Kaynak: www.ozgur-gundem.com

İlişkili İçerik