İzmir'de Burcu Koçlu için eylem yapılacak

5 Temmuz operasyonlarında İzmir’de tutuklanan hasta tutsak Burcu Koçlu için İzmir Dayanışması eylem yapacak.

İzmir Dayanışması, 30 Temmuz’da da Kırıklar Hapishanesi önünde  direniş tutsakları için yürüyüş gerçekleştirmişti. Şimdi de direniş tutsağı Burcu Koçlu’nun hastalık durumuna dikkat çekmek için eylem gerçekleştirilecek.

Zindanlar yıkılsın! Hasta tutsaklar serbest bırakılsın!

Gezi direnişi ile birlikte başlatılan cadı avı ile İzmir’de 51 kişi tutuklanmış ve Kırıklar F tipi  ve Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi’ne gönderilmişti. Yüzyıllardır devrimcileri baskı ve kontrol altına almak amaçlı kullanılan hapishaneler, yeni yeni uygulamaları ve tredmanlarıyla devrimcilerin içerideki özgürlük alanlarına saldırmaya devam etmekte.

Gezi direnişi ruhunu da zindanlara taşıyan devrimciler, girdikleri ilk günden itibaren bu uygulamalara ve baskılara boyun eğmeyerek, sloganları ve eylemleri ile seslerini milyonlara iletmeyi sürdürüyor.

Bu kapsamda 3. dalga operasyonla tutuklanarak Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi'ne kapatılan Burcu Koçlu da bu uygulamalardan nasibini alıyor. % 52 engelli olan diyet yemek uygulaması gereken Koçlu ilk günlerde içerde verdiği mücadeleyle diyet uygulamasını başlatabilmiş, ancak 1 ayı geçmesine karşın, tüm tutsaklar görüşçüleri ile görüştürülürken, Koçlu ailesi dışında kimseyle görüştürülmemeye devam etmektedir. Savcılığın görüşçüleri araştırmaya aldık talimatıyla görüşçüler her hafta kapıdan geri gönderilmektedir.

Ayrıca Burcu Koçlu’nun tüm diğer hasta tutsaklar gibi, hapishane koşulları altında yaşamını sürdürebilmesi mümkün değildir. Aksine herhangi bir kriz anında yapılacak müdahale, O’nun herhangi bir hastaneye yetiştirilme riskini göz önünde bulundurursak Koçlu’nun yaşamını tehlikeye sokacaktır.

İzmir Dayanışması da hapishanelerdeki uygulamaları ve bunun Şakran’daki yansımalarını teşhir etmek, başta Burcu Koçlu olmak üzere tüm hasta tutsakların serbest bırakılmasını haykırmak için Şakran Kadın Kapalı Cezaevinde bir açıklama gerçekleştireceğini açıkladı.

İzmir Dayanışması, İzmir halkını, hapishanelerdeki uygulamalara karşı ses çıkarmaya ve tutsaklara sahip çıkmaya çağırıyor.

Tarih: 12 Ağustos Pazartesi
Saat: 14.00
Yer: Şakran Kadın Kapalı Cezaevi önü- Aliağa

Not: 13.00’da Aliağa İzban çıkışında buluşulacaktır.

İrtibat için 0537 496 18 45 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: kizilbayrak.net

İlişkili İçerik