Kırıklar F Tipi Hapishanesindeki İşkence Protesto Edildi

TAYAD'lı Aileler İzmir, Kırıklar 2 No'lu F Tipi Hapishanesi'nde özgür tutsaklara yapılan işkenceyi protesto etmek için yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

27 Nisan Cumartesi saat 15.00’da Konak YKM önünden başlayan yürüyüşün ardından Kemeraltı girişinde basın açıklaması gerçekleştirildi. 14 kişinin katıldığı eylem sloganlarla sonlandırıldı.

Eylemde okunan basın açıklaması:

BASINA VE HALKIMIZA

İŞKENCE YAPMAK ŞEREFSİZLİKTİR!

Faşist AKP iktidarının uşaklığını yapan Kırıklar 2 No'lu F tipi Hapishanesi müdürü Necmi Üçler ve baş gardiyan Ali Osman Gür başta olmak üzere, tüm hapishane yönetimi keyfi uygulamalara ve işkenceye devam ediyor. Özgür tutsaklara her buldukları fırsatta azgınca saldırarak, onları ölümle tehdit ediyor.

18 Nisan Salı günü Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi'nde tutsak olan Fikret KARA, Ahmet ALPÖZEL, Mustafa ÖZÜSAĞLAM, Ahmet Doruk TURHAN, Yusuf DUT ve Gökhan ÇOBAN'ı hücrelerinden çıkarıp kameraların olmadığı avukat görüşme odasına götürerek azgınca saldırmışlardır. Yere yatırıp tekmeleyerek, boğazını sıkmışlardır. Ardından müdür odasına götürülen evlatlarımızı hapishane müdürü Necmi Üçler "Sizi burada kaybederim, kimsenin de haberi olmaz. Ben ters biriyim." diyerek tehdit etmiştir. "Sizleri tek tek hücrelere atarım." diyerek özgür tutsakların iradelerini kırmaya çalışmaktadır.

Tüm fiziki ve psikolojik işkencelere rağmen kıramadıkları irademizden korkuyorlar; yüzbinlerin alanlara çıkmasından, milyonlara ulaşmamızdan korkuyorlar. Korkuları büyüdükçe baskıları, saldırıları ve işkenceleri de büyümekte. Ama şunu çok iyi bilsinler ki; ne fiziki ne de psikolojik işkenceleri evlatlarımızın iradelerini teslim alamaz.

Faşist AKP'nin polis terörüyle ve işkenceyle gözaltına aldığı, komplolarla tutukladıkları devrimciler gücünü Kızıldere'de Mahirlerin teslim olmama geleneğinden, 1984 ölüm orucu direnişinden, 19 Aralık'ta hapishanelerde katlettiğiniz 28 evladımızdan alıyorlar.

İşkenceci hapishane müdürü Necmi Üçler ve baş gardiyan Ali Osman Gür'e sesleniyoruz: hakkın, hukukun adaletin olmadığı yerde halk kendi adaletini uygular ve uygulamıştır. Faşist efendilerinizin vermediği adaleti halk kendisi alır ve almıştır. İşkence yapmaktan vazgeçin. İşkence yapmaz şerefsizliktir. Evlatlarımın başına gelebilecek her türlü şeyden Necmi Üçler ve Ali Osman Gür sorumludur. Tüm halkımızı evlatlarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.

İşkence Yapmak Şerefsizliktir!

Tecrit İşkencedir, Tecrite Son!

Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur!

Teslim Olmadık, Olmayacağız!

Bedel Ödedik, Bedel Ödeteceğiz!

Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!

TAYAD'LI AİLELER

Kaynak: halkinsesitv.com

İlişkili İçerik