Kocaeli Kadın hapishanesinden yeni yıl mesajı

“Asla susturulamayan bastırılamayan, inatla, bilinçle aşkla direndiler, direniyorlar, kazanıyorlar. Bu isyan ateşinin tüm dünyaya yayılacağı ve artık asla geriye dönüşü olmayan zaferler kazanacağı kesin… Bunun büyük inancı ve coşkusuyla sizleri selamlıyor, yeni yılınızı kutluyorum.”

 

1 Ocak 2023

Sevgili Arkadaşlar Merhaba,

                Sevgi ve saygıyla selamlıyorum sizi. Kartınızı aldım, güzel dileklerinizi paylaşıyoruz hepimiz. Ve en güzeli de, bu dilekleri gerçekleştirmek için içerde ve dışarda, burada ve dünyanın dört bir yanında, birlikte mücadele ediyoruz.

                Kapitalizmin, erkek egemenliğinin, faşizmin, sömürgeciliğin, ırkçılığın tüm dünya ezilenlerine karanlık bir yıl yaşattığı doğru. Ancak, onlar kara bulutlar olarak, sadece arınmanın yeni ayetlerinin peygamberlerini çağırıyorlar… Bu güzel ifadenin sahibi direnişlerle örülmüş kısa bir yaşamın yoğun ve uzun soluklu savaşçısı Füruğ, onun ve tüm kadınların özlem, itiraz ve isyanının sesi olmuş. Bu kara bulutların dağılacağının en büyük kanıtı da İran’daki kadın isyanı ve onun, tarihte ilk kez tüm ezilenlerin öncüsü olması gerçekliğinde yatıyor. Asla susturulamayan bastırılamayan, inatla, bilinçle aşkla direndiler, direniyorlar, kazanıyorlar. Bu isyan ateşinin tüm dünyaya yayılacağı ve artık asla geriye dönüşü olmayan zaferler kazanacağı kesin… Bunun büyük inancı ve coşkusuyla sizleri selamlıyor, yeni yılınızı kutluyorum.

                Zarfta 15 tane karikatür var. Kocaeli 2 No’lu F Tipi’nden, Şevket Armağan paylaşabileceğimi belirttiği için yolluyorum. Hapishaneler geçtiğimiz yıl da çokça zorlu, acı olay ve haberlerle gündemdeydi. Bunlar ve çok daha fazlası bir gerçek. Öte yandan, pek yansıtılmasa da, büyük bir üretim de söz konusu ki bu direnişin en belirgin hallerinden biridir. Yaşamın ve direncin kanıtlarından…

                Hepinizi sevgiyle, dostlukla selamlarız. Birbirinize çok iyi bakın.

Deniz TEPELİ

1 No’lu F Tipi Hapishane A-13.2

PTT Cezaevi Şubesi/KOCAELİ

İlişkili İçerik