Mehmet Yamaç'tan Yeni Yıl Mesajı... Mektup ve Şiir

SERSALA WE PİROZ BE
Merhaba Gamze Yoldaş,
Sevgili Gamze yoldaş, emperyalist kapitalist faşist sistemlerin ve onların yerli işbirlikçileri ile gerici yobaz çetelerinin elleriyle her gün oluk oluk kan akmaya devam ediyor.

Yaşadığımız coğrafyada insanların sömürüye katliamlara, soyguna, vurguna, talana, ve ölümlere alışmaları aslında bu düzenin kültürüyle birlikte çürümenin de bir göstergesidir. Faşizmin yapmış olduğu tüm pisliğin hukuksuzluğun, adaletsizliğin ve katliamların da ortağıdır.

Bu çürümüş sistem zaten kendine yaşayan ölüler yaratmak istiyordu ve maalesef böyle bir topluma doğru gidilmektedir. İnsanların zulüm karşısında aciz kaldığı bananeci bir zihniyetle yaklaşıldığı ve ayrıca hapishanelerde hak gasplarına karşı direniş ateşini yükselterek 2016 yılını geride bırakarak 2017 yeni mücadele yılına merhaba diyoruz.

2016 yılı zulmün zirveye tırmandığı yıl oldu. Başta Kürt halkı olmakla birlikte işçilere, emekçilere ve ezilenlere, halklara felaketten başka hiçbir şey getirmedi. 2016 yılı aynı zamanda faşizmin estirdiği teröre karşıda onurlu bur direnişin yılı oldu.
2016 yılı dünyanın gözü önünde bodrumlarda yaralı insanların diri diri yakıldığı vicdanların köreldiği bir yıl oldu. Zulüm ise bu faşist zihniyetin gerçek yüzüdür. Bu ahlak yapılanması çürümüş bir zihniyetin ürünüdür.

Sermayedar haydutlar düzen bekçileri olan onların işbirlikçilerinin eliyle dünya genelinde yaptıkları sömürü baskı işkence işten atmalar, keyfi tutuklamalar hak gaspları ve katliamlara seyirci kalmak tüm insanlık değerlerine yabancılaşmaktan başka hiçbir şey değildir.

Faşist sistemin efendileri daha düne kadar cemaatçi çetelerle dirsek temasında bulunarak yedikleri içtikleri ayrı olmayan ve aynı zihniyeti taşıyan fikirleri ve zikirleri bir olan kendi içlerinde bir iktidar çatışmasına girdiler. Cemaatçi çetelerin darbe girişimi NATO’nun bilgisi dahilinde olan bir girişimdi. ABD ve Almanya yıllardır bu cemaatçi çetelerden kurtulmak istiyorlardı. Böyle bir girişim başarılı olursa kendileri daha uşak bir yönetime sahip olacaklardı. Eğer başarısız olsalar bu sebepten dolayı AKP ve Erdoğan’a bir balans ayarı çekeceklerdi, neticede öyle de oldu. Bakmayın Erdoğan’ın böyle böbürlenmesine bu efelenme aslında sadece iç kamuoyuna yönelik bir propagandadır. Aslında asıl tehlike şimdi ortaya çıkmıştır. Faşist zihniyet darbeyi bahane ederek başta Kürt halkı olmakla birlikte tüm demokratik ve sosyalist, yurtsever kurum ve kuruluşlar hepsi hedeftedir. Türkiye tüm politikalarını, kürt halkının tüm kazanımlarını bertaraf etmek için hazırlanıyor yani hangi yönden bakılırsa bakılsın çok kirli bir siyaset yürütülüyor. Gün kendi kabuğuna çekilme günü değil. Gün kendi kabuğunu parçalayıp örgütlenme günüdür. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın deme şansımızda yoktur çünkü yılan yanı başımızdadır. Ha soktu ha sokacak yani yılan bu çürümüş sistemin ta kendisidir. Tüm insanların doğanın ve canlıların tek kurtuluş yolu var o da sosyalizmdir. Zafer devrimde kurtuluş sosyalizmde. Haydi örgütlen, örgütle mücadele ateşini hep beraber 2017 yılında harlayalım.

Biz Kürdistan Marksist Leninist Devrimci Savaşçıları dava tutsakları olarak bu inançla siz yoldaşların şahsında başta direnen Kürt halkının, ezilen halkların ve tüm dünya proletaryasının 2017 yeni mücadele yılını en içten devrimci duygularla kutluyoruz. Sersala we bi dilo can piroz be.

Yüreğimizin olanca sıcaklığıyla o proleter yüreklerinizi sevgiyle selamlıyoruz. Sevgi ile umut ve dirençle kalın devrimci selamlar saygılar.

19 Aralık katliamında ölümsüzleşen tüm canlarımızın şahsında,
Devrim ve Sosyalizm mücadelesinin tüm kızıl yüreklerimizi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Şad olsun ki sosyalizmin Kızıl Bayrağını göklere dikene dek yılmayacağız.

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm
Mehmet Yamaç

İlişkili İçerik