Müslüm Elma ile Dayanışma Çağrısı

 

Müslüm Elma, ömrünü insanlığın onurlu sömürüsüz yaşamı için Zindanlarda geçirmek zorunda kalan evrensel bir devrimci. 15 Nisan 2015 tarihinden beri Almanya’nın Münih şehrindeki Cezaevinde tutuklu. 5 yılı geçen tutukluluk sürecine denk düşmesi için ağır bir ceza verilmesi ihtimali büyük. O ise bütün bu Adaletsiz, hakkaniyetten uzak tutumlara bilinçli düşünce ve duruşuyla cevap veriyor. Ceza verenlere asla BOYUN EĞMİYOR! Yine bu duruşuyla dışardaki arkadaşlarına moral veren  mektuplar yazmaya devam ediyor. 29 Haziran 2020 tarihinde yazdığı ve bugün(23.7.20) aldığım kartı sizlerle paylaşmak istiyorum.

‘’Sevgili yoldaş,

29.05.2020 tarihli kartınızı aldım. Çok sağ olun. Bizler büyük bir insanlık ailesinin üyeleriyiz. Ne yapıyorsak kendi geleceğimiz için yapıyoruz. Katkılarımız farklı olabilir. Ama sevinçlerimizi ve acılarımız ortaktır. Tabii ki, iyi ve güzel şeyler olacaktır yoldaş. Varsın çakallar bugün zafer naraları atsınlar. Halklar daha son sözünü söylemedi. Halklar nice imparatorları, diktatörleri tarihin çöplüğüne gömdü. Yine de gömecekler. Buna inanmalıyız. Ve bu umutla da yaşamalıyız. Zafer umutla başlar.

Bu duygu ve düşüncelerle size ve diğer tüm dostlara selamlar, sevgiler, saygılar diyorum.’’

Müslüm Elma, Stadelheimer Str. 12, 81549 München – Mektup Merkezi (mühür)

 

28 Temmuz Müslüm Elma’nın mahkemesinde Karar Günü olacak

Müslüm Elma, Almanya ve Türkiye’nin işbirliği ile 15 Nisan 2015 tarihinde Almanya, Yunanistan, İsviçre, Fransa’da eşzamanlı yapılan bir operasyonda 9 arkadaşı ile gözaltına alındı. Bütün bu ülkelerden gözaltına alınan toplam 10 kişi Almanya’ya teslim edildi. Ancak duruşma 17 Haziran 2016 tarihinde Münih Eyalet mahkemesinde başladı. Alman ceza yasasının 129 a/b maddesine dayanılarak yapılan duruşmalar sonunda, Türkiye Komünist Partisi-Marksist Leninist üyesi ve yöneticisi olmakla suçlanan tutuklular peyde pey serbest bırakılırken, Müslüm Elma hala cezaevinde tutularak, yargılanmasına devam ediliyor.

 Münih Politik Tutsaklar Davasında, şimdiye kadar Almanya’da en uzun süreli tutukluluk halinin, anti-demokratik biçimde Müslüm Elma’ya uygulandı.  

233 kere duruşması yapılan Müslüm Elma’nın yargılanma kararının verileceği 28 Temmuz, Salı günü, saat 10:00’da mahkeme önünde yapılacak merkezi miting ve yürüyüş ile eşlik edilecek. 

 

İlişkili İçerik