"Özgürlüğün Sesi'ni vermediler. Bir dergi okumasını bize çok görüyorlar. Şu an dergilerimiz depo’da…"

“APS ile göndermiş olduğu Özgürlüğün Sesi’ni (Yazarı ve yayınevi, Redfotoğraf grubu-Ütopya)’yı vermediler. Değerlendirme gerekçesi: 5272 sayılı CGTİHK’nın G2/3 Maddesinde “Kurum güvenliğini tehlikeye düşüren ve müstehcen haber, yazı, fotoğraf ve yorumları kapsayan hiçbir yayın hükümlüye verilmez.” Hükmüne yer veriyor yine 06/04/2006 tarihli resmi gazetede.  İşte böyle bir çağda yaşıyoruz, bir dergi okumasını bize çok görüyorlar. Şu an benzeri birçok dergilerimiz depo’da…”

FELEMEZ ERDEM. E TİPİ KAPALI CEZAEVİ B-13. ELBİSTAN/K.MARAŞ

***

01.03.2021

            Zihnimde bulunan, doğadaki tüm güzel renkleriyle, Merhaba Sevgili Yeğenim Öykü Can.

            8 Mart Kadınların direniş ruhuyla-rengiyle ve baharın müjdesi olan, Newroz sıcak ve coşkusuyla, barış ve özgürlük umuduyla hepimiz, hepinize selam, sevgi ve saygılarımızı gönderiyor, hepimize sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum.

            Soğuk bir mevsim döneminin bitmesiyle, 8 Mart ve Newroz havasıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınların gününüzü şahsında büyük bir coşkuyla bir kez daha selamlıyor, tüm dünyaya ve ülkemize barış, huzur ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.

            Sevgili Öykü Can, umarım tüm değerli ailenizin sağlığı yerindedir. Bizler de iyiyiz. Sağlığımız, moralimiz yerinde ciddi bir sıkıntı şuan yoktur. Yaklaşık 1 yıldır bu salgın nedeniyle görüşe çıkamıyoruz, Atölye vs her hangi bir sosyal etkinliğinden bulamıyoruz, bu bizleri zorluyor. Size doğa resimleri yapmak isterdim. Fakat Atölyeye çıkmadığımız için, uzun zamandır resim yapamıyorum. Kare kêkemle, çocukların resimlerini çizmeye çalışıyorum. Senin de iki resmini çizdim. Umarım beğeneceksin. Size tüm dünya renkleriyle gelmek isterdim. Fakat olanağımız yoktur. Benim bulunduğum odada; kendime bir resim tablosu yapmışım, bu tabloda daha çok doğa ve çocukların resimleri var. Ben doğa ve çocukların resimlerine bayılıyorum. Kalemi elime alıyorum, rastgele çiziyorum. Yani doğa resimleriyle çalışırken fırçamı e kalemimi rahat bırakıyorum. Senin o sevimli, bebek resmini çizdim. Sanırım sen şimdi Liseye gidiyorsun, ama ben seni o güzel-sevimli bebek yüzüyle tanıdım.

            Sevgili Öykü, bana kızma, şimdi diyeceksin ben artık “bebek değilim” “Koskoca bir kız oldum.” Torunlarım da var. Onların resimlerini de çiziyorum. Onlar da bana güzel mektuplar yazıyorlar. Torunum Asmin ve Nubelda, bana dışarıdaki tüm gelişmeleri ve duyguları yazıyorlar. (...) bana bol bol fotoğraf çekip gönderiyorlar. Sarı-yeşil-kırmızı yapraklarla geliyorlar. Size ilerde onların resimlerini de gönderirim.

            Sevgili babanın 24.12.2020’de APS ile göndermiş olduğu Özgürlüğün Sesi'ni (Yazarı ve yayınevi, Redfotoğraf grubu-Ütopya)’yı vermediler. Depoya verdiler. Değerlendirme gerekçesi: 5272 sayılı CGTİHK’nın G2/3 Maddesinde “Kurum güvenliğini tehlikeye düşüren ve müstehcen haber, yazı, fotoğraf ve yorumları kapsayan hiçbir yayın hükümlüye verilmez.” Hükmüne yer veriyor yine 06/04/2006 tarihli resmi gazetede.

            İşte böyle bir çağda yaşıyoruz, bir dergi bile okumasını bize çok görüyorlar. Şu an benzeri birçok dergilerimiz depo’da… Hayırlısı/2021 8 Mart ve Newroz Bayramınızı kutluyoruz (8 Mart, Newroz Bıhara Gelan li we teva pîroz bê!.. Sağlıklı bir yaşamla kalın.

            Bu çiçeğin adı kardelendir. Biz’de (Berfin) diyorlar…

            Baharın gülü bu gülü seversin.

FELEMEZ ERDEM

E TİPİ KAPALI CEZAEVİ B-13

ELBİSTAN/K.MARAŞ

İlişkili İçerik