Resul Baltacı'dan mektup ve sitem var

Bu soğuk kış mevsiminde en kalbi duygularımla sana yeğenim öykü, kardeşim Tülin'e selam sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Dileğim odur ki her zamandan daha çok moralli, sağlıklısınızdır. Yeni yılın değerli kartınızı aldım, o temiz ve içten duygularınız için teşekkürler.
Eskisi gibi sık sık mektuplaşmadığımızın farkındayım. Fakat bu şu anlama gelmiyor unuttuk, ihtiyaç yok, ya da paylaştıklarımızı zaten paylaştık. Benim acım daha çok var olan zorlu şartlardan kaynaklanıyor. Bu son 2 yıldır bir çok mektubum ya yerine ulaşamadı ya geri geldi ya da kayıp .... yok oldu. Yine her şeyde bir disiplin ... var. Yine de elimden geldiğince dostlarıma arkadaşlarıma ulaşmak durumlarını sormak, bir şeyleri paylaşmak istiyorum. Beni iyi anladığına inanıyorum.
Şu an ne kapalı ne açık ziyarete çıkmıyoruz. Yine uzun bir süredir ne kitap ne dergi ne gazete bize veriyorlar. Çok kıt olanaklarla gelişmeleri takip ediyoruz. TV'lerde toplumsal ve ülke ihtiyacı olan konuları pek gündeme taşımıyorlar. (…) Bir de bir kaç aydır var olan rahatsızlığımdan dolayı üzerimde biaz ....... Bir kaç kez hastahaneye gittim. Endoskopi, Emar çekecekler ilaç iğne kullanıyorum. Bir kaç aydır bel ağrılarım sol ayağıma vuruyor ve beni rahatsız ediyor. Damar tıkanıklığı da olablir. Sağolsunlar İstanbul İHD’den ilgilendiler.

Sevgili Adil Hoca bu arada senin durumun nasıldır? Dileğim hepiniz iyisinizdir ...
(…) Uzun bir süredir Sibel ve Temel Hoca'dan da mektup alamıyordum. Sonra duydum ki İstanbul'a taşınmışlar ve yılbaşında bana kart göndermişler.
Dışardaki hayatın çok zor olduğunu biliyorum. Büyük bir karanlık hüküm sürüyor. (…) Her gün yeni bir zam işsizlik, keyfi tutuklamalar başını alıp gidiyor. 2018 normal bir yıl olarak geçmez bence. Toplum sabır ediyor ama nerde bir yıldızlar devrime dönüşür kestirmek zor. Tarihte yüzlerce örneği var.
Sevgili Adil Hoca. Bir ara bana mektup yazanlar vardı. Ama hepsi ya bir iki mektuptan sonra kestiler. Bugüne kadar her fırsata yazan ve dayanışma duyguları gösteren tek dost, yoldaş ve gerçek arkadaş kaldı. Onun için bir kez daha sana en içten teşekkürlerimi söylüyorum . Hakikaten her koşullar altında dostsun ve öyle kalıyorsun. Bir tek ... benim için iyi bir manevi güçtür. Tutsak yüreğini iyi anlıyorsun. Hani derler yaşayan bilir!
Bu duygu, düşünce ve ... selam, sevgi ve dost özlemlerimi gönderiyorum. Kendinize çok iyi bakın. Size mutlu yıllar diliyorum.
Şayet Burçak ve bir arada İHD'de çalışan Hacer’i görürsen benden selam söyleyin. Her ikisinin de emekleri var benim için.
Özgür ve betonsuz mekanlarda buluşmak dileğimle. Bütün aileye sevgilerimi gönderiyorum.

Resul Baltacı

T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU A22

DÜZCE

 

İlişkili İçerik