Resul Kocatürk'ten mektup var

"Sanırım bir önceki mektubumda ‘’ kitap – dergi ‘ yasağı konusunda olumlu bir gelişme olduğunu yazmıştım. Maalesef bu ‘’ olumlu ‘’ durum iki hafta kadar sürdü ve cezaevi idaresi sözünde durmadı. Tekrar dini bayramlar, doğum günü ve yılbaşı sürecinde (on gün öncesi ve sonrasına denk gelen zaman dilimi içinde ) gelen kitapları vereceklermiş."

Resul KOCATÜRK   F TİPİ CEZAEVİ    B-10 HACILAR / KIRIKKALE

***

Adil Hocam Merhaba;

‘’ Kızıl Tutsakların Hikâyesi ‘’nın farklı bir kesitini seninle de paylaşayım istedim bu sefer. Muhteşem bir doğa olayının ‘’duvarların bizden yana ‘’ tarafında yarattığı duygular da denebilir buna (!) Ne derece ifade edebildim orasını bilemiyorum tabi.

            Göndermiş olduğun koli (kitap-dergi ) ve kartını aldım. Çok teşekkür ediyorum. Kitap – dergi henüz elime geçmemiş olsa da kartını aldım.

            Öncellikle , ‘’ Benim mavidir düşlerim ‘’ mısrasıyla başlayan şiir konusuna açıklık getireyim Hocam. Bu güzel şiir bana ait değil. Daha doğrusu yıllardan bu yana ezberimde olan bir şiir, fakat yazarı konusunda hiçbir fikrim yok maalesef. Muhtemelen ölüm oruçları direnişi döneminde ezberlediğim ve bellediğimde kalıcı olan yegâne şiirlerden biri. Muhtemelen o dönemlerde aynı hücreyi paylaştığım bir arkadaşıma ait. Yazarını bilmediğim dahası Korsakoff belleğimin aczine uğradığım için bu güzel şiiri paylaşırken tırnak içine almaya özen gösteriyorum. Bu hoş şiir beni bir hayli etkilemiş olmalı ki ona denk düşecek bir karikatür bile yapmışım zamanında J

(…)     

            Sanırım bir önceki mektubumda ‘’ kitap – dergi ‘ yasağı konusunda olumlu bir gelişme olduğunu yazmıştım. Maalesef bu ‘’ olumlu ‘’ durum iki hafta kadar sürdü ve cezaevi idaresi sözünde durmadı. Tekrar dini bayramlar, doğum günü ve yılbaşı sürecinde (on gün öncesi ve sonrasına denk gelen zaman dilimi içinde ) gelen kitapları vereceklermiş. Görüşmelerimiz devam ediyor.

            Özgür günlerde buluşmak inancıyla umutla, dirençle ve sağlıcakla kalın. Sevgili Tülin arkadaşlarımıza ve öykümüze en içten selam ve sevgiler gönderiyoruz.

Selam, sevgiler

Resul KOCATÜRK

05.08.2018

F TİPİ CEZAEVİ

B-10 HACILAR / KIRIKKALE

İlişkili İçerik